Курсова робота «Роль податку на додану вартість у доходах бюджету», 2007 рік

З предмету Фінанси · додано 07.02.2009 18:19 · від coremen · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Історія розвитку та теоретичні засади пдв 1.1. Еволюція ПДВ та його зміст Розділ 2. Аналіз надходжень пдв та його значення у формуванні бюджету 2.1. Податок на додану вартість як основа бюджетоутворення 2.2. Податок на додану вартість у податковій системі України Розділ 3. Напрями вдосконалення адміністрування податку на додану вартість 3.1. Ставки оподаткування інших країн у порівнянні з Україною 3.2. Можливість введення ПДВ « однобічної » дії в Україні Висновки Список використаних джерел

Висновок

ПДВ має велике значення для фіскальної стабільності в країні, яка потребує встановлення стабільного податку, котрий стимулюватиме економічне зростання. Перехідний період в Україні вимагає внесення важливих змін у систему оподаткування. Реформа податкової системи, зокрема встановлення нових, прогресивніших ставок ПДВ має відіграти важливу роль в процесі перетворення нашої економіки в ринково-орієнтовану.

Податок на додану вартість (ПДВ) - це непрямий податок, що є частиною новоствореної вартості, яка утворюється на кожному етапі виробництва або обігу; його сума входить до ціни продажу товарів (робіт, послуг) і сплачується кінцевим споживачем, це податок на додану вартість, створену на даному конкретному етапі руху товару, в результаті чого відбувається ліквідація кумулятивного (каскадного) ефекту оподаткування.

Визначення доданої вартості дає змогу обчислити всі ті податки, котрі даний господарський суб'єкт заплатив при купівлі товарів (робіт, послуг). Якщо виходити з того, що додана вартість - це створений прибуток чи вартість чистої продукції, то в цьому випадку додана вартість визначається шляхом додавання її складових елементів - заробітної плати, відсотків, ренти і прибутку.

Податок на добавлену вартість має високу ефективність із фіскальної точки зору. Широка база оподаткування, яка включає не тільки товари, але й роботи і послуги, забезпечує надійність та стабільність бюджетних надходжень від цього податку.

Адже, податок на додану вартість:

- стимулює зростання приватного підприємництва й забезпечує нейтральність для всіх секторів економіки;

- формує правильні стимули для зростання в перехідній економіці,

стимулює заощадження й інвестиції;

- забезпечує значні надходження в державну казну.

Україна вже робить кроки вірному напрямі - головне, щоб задумані реформи залишились не на папері, а успішно реалізовувались.

Як бачимо, ПДВ, виконуючи фіскальні функції, одночасно здійснює економічний вплив на важливі макроекономічні показники: виступає як дефлятор, скорочує обсяг споживання, потенційно створює можливість зниження рентабельності майбутніх інвестицій. Одночасно ріст податкових поступлень зменшує бюджетний дефіцит, скорочує потребу в державних позиках, сприяє зниженню рівня відсотку і тим самим стимулює інвестування.

Проте не завжди ПДВ здатний принести успіх. Через свою адміністративну важкість податок на додану вартість малоефективний в тих країнах, які ще не досягли рівня впорядкованої ринкової економіки, високої фіскальної дисципліни, цивілізованої громадської поведінки. Окрім того, високі ставки податку не стимулюють, а навпаки - стримують економічну активність або ховають її у "тінь". Тому, хоча й застосовувана ставка робить податок на додану вартість одним із головних джерел наповнення бюджету, але видимість його бездефіцитності дуже оманлива. Фіскальні знахідки (перегляди бюджету, скасування та поновлення системи оподаткування для «спрощенців», зміна податкового адміністрування, перехресне фінансування), а також безапеляційна «правильність» нинішнього уряду повністю відбили інтерес великих інвесторів не тільки входити в наш економічний простір, а й продовжувати вже реалізовані інвестиційні проекти.

Тому винятково важливо сьогодні не привселюдно переконувати в інвестиційній привабливості країни, а знайти можливість дати інвесторам недвозначні позитивні сигнали, які дозволяють сприймати владне слово всерйоз. І подальше фіскальне послаблення могло б стати таким дієвим чинником. Насамперед доцільним є зниження податкового навантаження на інвестиційні капітали — скажімо, вилучення витрат підприємств на основні фонди зі сфери оподаткування (прибутків підприємства).

Суспільно необхідні перерозподільчі мікро - і макроекономічні ефекти цього податку виявились найбільш суспільно прийнятними. Ось чому ПДВ привертає увагу країн, які намагаються підвищити темпи економічного росту.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення