Курсова робота «Аналіз портфелю цінних паперів», 2006 рік

З предмету Банківська справа · додано 07.02.2009 15:15 · від Матьовка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Основні завдання, джерела інформації та основні підходи до аналізу 2. Структура операцій з цінними паперами 2.1. Аналіз операцій з цінними паперами 2.2. Аналіз вартості грошей у часі та дисконтування 2.3. Критерії альтернативного вибору та методи фінансових інвестицій 2.4. Аналіз дохідності операцій із цінними паперами 3. Вплив цінних паперів на результати банківської діяльності Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Інвестиційний портфель формується із вкладень грошових коштів банку на відносно тривалий період часу в ЦП, нерухомість, статутні фонди підприємств, колекції, дорогоцінні метали та інші об’єкти інвестування, ринкова вартість яких має здатність зростати і приносити власнику дохід у вигляді відсотків, дивідендів, прибутків від перепродажу та інших прямих і непрямих доходів.

Основні цілі банків як інвесторів – це забезпечення збереженості коштів, тобто безпеки вкладень, доходність банківських інвестицій, їх ліквідність і зростання.

Щоб отримати максимально можливі дивіденди по акціям і відсотків по борговим зобов’язанням, банк повинен ризикувати своєю безпекою, бо більш доходним вважаються ЦП акціонерних товариств з низьким інвестиційним рейтингом.

Але це не означає, що чим нижча надійність цінних паперів, тим вони дохідніші.

Збільшення капіталу забезпечується в основному за рахунок звичайних акцій акціонерних товариств, які швидко зростають. Такі акції, як правило, приносять низький рівень дивідендів, але зате забезпечує швидке подорожчання капіталу.

Одночасно всім інвестиційним цілям не відповідає жоден цінний папір.

Якщо цінні папери надійні, то доходність буде низька, тому що інвестори будуть купувати їх по більш високій, у порівнянні з номінальною, ціні, що відповідно знизить доходність.

Якщо передбачається по прогнозам зростання капіталу, то на такі цінні папери виникає підвищений попит, в результаті якого зростуть ціни і знизиться доходність.

Купуючи цінні папери, банки звертають увагу на їх якість, хоч нема надійного методу визначення захисту вкладених коштів на тривалий період.

У банківській практиці виділяють два основні підходи до управління портфелем цінних паперів, які називають активною та пасивною інвестиційною політикою.

Пасивний портфель цінних паперів – добре диверсифікований, а його ліквідність, ризик, доходність відповідають середньо ринковим. Ринкова вартість такого портфеля прямує за рухом фондового індексу.

Активний портфель включає цінні папери, курси яких нині різко відхиляються в цінах, визначених середньо-ринковими умовами і можуть зазнати сильних коливань. Склад активного портфеля активно регулюється, спираючись на постійно докладний аналіз кон’юнктури ринку. Характерна риса активного портфеля – наявність значних оборотів з операцій купівлі-продажу фінансових інструментів з метою відновлення його складу.

З 1998 року банк незмінно посідає чільні позиції серед професійних учасників фондового ринку України, які надають кастодіальні послуги. У 2004 році "УкрСиббанк" посів перше місце у рейтингу зберігачів цінних паперів за обсягами проведених операцій, що проводиться Професійною асоціацією реєстраторів та депозитаріїв (ПАРД), а також став лідером за підсумками рейтингових показників серед банків зберігачів.

У 2004 році відкрито понад 700 нових рахунків у цінних паперах, загальна кількість відкритих рахунків склала майже 9 тис. Загальна номінальна вартість цінних паперів на рахунках депонентів виросла більш ніж на 36,3% й досягла 2,35 млрд. грн. Кількість здійснених облікових операцій збільшилась на 26,2%, а їх загальний обсяг виріс у 2,2 рази, перевищивши 12,73 млрд. грн.

"УкрСиббанк" пропонує депонентам повний спектр послуг зберігача, включаючи відкриття рахунків у цінних паперах, обслуговування обігу цінних паперів на рахунках у цінних паперах, зберігання цінних паперів. Послуги зберігача включають також обслуговування корпоративних операцій емітента цінних паперів, послуги депозитарія інвестиційних фондів, інформаційне обслуговування й консалтингові послуги з питань обліку прав власності на цінні папери.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення