Реферат «Проблеми та перспективи впровадження ресурсозберігаючих технологій в рослинництві», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 06.02.2009 16:07 · від Юлія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Основні ресурсозберігаючі технології в рослинництві. 2. Проблеми впровадження ресурсозберігаючих технологій в рослинництві. 3. Перспективи провадження ресурсозберігаючих технологій в рослинництві. Висновки Література

Висновок

Отже, ресурсозбереження – це процес поліпшення використання ресурсів на всіх етапах і рівнях виробничо-господарської діяльності на основі науково-технічного прогресу, який супроводжується вивільненням і економією ресурсів, зменшенням витрат виробництва, зниженням рівня собівартості продукції, зростанням норми прибутку, поліпшення навколишнього середовища та умов життя.

Ресурсозбереження — це прогресивний напрям використання природно-ресурсного потенціалу, що забезпечує економію природних ресурсів та зростання виробництва продукції при тій самій кількості використаної сировини, палива, основних і допоміжних матеріалів. Основні стратегічні напрями ресурсозбереження можуть бути зведені до таких: комплексне використання мінерально-сировинних і паливних ресурсів; впровадження ресурсозберігаючої техніки і технології; стабілізація земельного фонду, відновлення родючості землі тощо.

Аналіз результатів експериментальних досліджень і теоретичних розробок останнього десятиліття окреслює два можливі шляхи дальшого розвитку інтенсивних агротехнологій. Визначальною рисою обох є прагнення зменшити затрати і собівартість продукції. Цього можна досягти біологізацією інтенсивної і створенням ресурсозберігаючої технології або впровадженням технології прямої сівби, що базується на хімізації.

Формування та реалізація державної політики оновлення й розвитку матеріально-ресурсного потенціалу агропромислового виробництва повинні ґрунтуватися на розробленні та освоєнні прогресивних ресурсозберігаючих технологій на засадах інноваційної діяльності.

Для раціонального використання ресурсів необхідно органічно поєднувати ринкові механізми і стимули, з методами державного регулювання і гарантованої підтримки раціонального ресурсовикористання і збереження.

Держава повинна сприяти реалізації стратегії раціонального ресурсовикористання і ресурсозбереження, використовуючи наступні системи регулювання:

- нормативно-правове забезпечення охоронного природокористування і ресурсозбереження;

- фінансової підтримки;

- інформаційного забезпечення;

- інфраструктурного забезпечення;

- страхування від надзвичайних подій і стихійних лих: землетрусів, паводків, ураганів і т.д.;

- наукового забезпечення розробками і реалізацією програм раціонального ресурсовикористання.

Ресурсозбереження як фактор підвищення ефективності виробництва повинен функціонувати в рамках справедливого законодавства, закони повинні чітко формулювати співвідносини між природними ресурсами і фізичними та юридичними особами. Особи задіяні в виробництві з використанням ресурсів запаси яких, на межі або скоро будуть на межі, повинні стимулюватись з боку держави за новітні пропозиції, щодо економії ресурсів, за рахунок нових технологій, заміни одних ресурсів другими в нормах балансу реального співвідношення одних ресурсів до других. Треба наголосити що, такі міжнародні іноземні фонди як Європейський Банк Реконструкції та Розвитку, зацікавлені в проектах наших підприємців, спрямованих на підвищення виробництва завдяки новим технологіям які також відповідають міжнародним екологічним стандартам, і під перспективні бізнес - проекти на тендерній основі пропонують довгострокові кредити під невисокі відсотки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення