Курсова робота «Принципи трудового права», 2006 рік

З предмету Право · додано 16.10.2006 18:37 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття основних принципів трудового права України 9 2. Основні права і свободи громадян, закріплені в Конституції України, що визначають принципи правового регулювання трудових відносин 15 3. Принципи трудового права, закріплені в Кодексі законів про працю України та інших законодавчих актах про працю 19 4. Зміст принципів трудового права 23 Висновок 48 Література 50

Висновок

Чинний Кодекс законів про працю України КЗпПУ за роки свого існування зазнав багато змін і отримав численні доповнення,

але й досі в ньому відсутня самостійна стаття, яка би зосереджувала в собі основні принципи регулювання трудових стосунків. Слід сподіватися, що в новому Трудовому кодексі така стаття з`явиться.

Основні принципи,які наведені в курсовій роботі, передбачають свободу праці; право людини вільно використовувати свої нахили і здібності, самому вибирати вид діяльності та фах; недопущення примусу й ущемлення в трудових стосунках; право працівника на охорону здоров`я, належні умови праці згідно з нормами безпеки та гігієни; оплату виконаної роботи згідно з нормативами і не менше встановленої мінімальної зарплати, яка визначена відповідним законом на момент здійснення роботи; захист трудових прав працівника,

Неодмінно має витримуватися принцип «in favorem» (дослівно з латині - на користь), поширений в закордонному трудовому праві і закріплений також в українському кодексі (статті 9, 9-1 КЗпПУ). Він передбачає, що будь-який трудовий договір, нормативний акт нижчого рівня можуть хіба поліпшувати умови роботи і вимоги до праці, але в жодному разі не погіршувати становище працівника. Цей принцип – універсальний і поширюється на всі сфери трудової діяльності.

На наш погляд, окремим законом слід закріпити і принцип соціального партнерства на всіх рівнях: генеральна угода на державному рівні, галузеві угоди, регіональні угоди, колективний договір. Соціальне партнерство покликане узгоджувати інтереси найманих робітників і адміністрації, власників, а в разі чого - вирішувати виниклі протиріччя.

Таким чином, основні принципи трудового права повинні узгоджувати права людини, теоретичні розробки у сфері трудового права, економічні реалії.

Коментар модератора

пройшла перевірку

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали