Курсова робота «Удосконалення оцінки ефективності роботи підприємства в умовах ринку», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 30.01.2009 01:14 · від KrisTinka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Стан дослідженого питання: 1. Суть, значення ефективності діяльності підприємства, її оцінка: 1.1. Поняття ефективності 1.2. Змістова характеристика видів ефективності 1.3. Класифікація ресурсів, витрат і результатів при оцінці економічної ефективності виробництва 2. Вимірювання ефективності діяльності підприємства: 2.1. Поняття критерію та методи розрахунку ефективності 2.2. Система показників оцінки економічної ефективності підприємства 3. Резерви та шляхи підвищення ефективності Висновок

Висновок

Виробництво продукції неможливе без витрат уречевленої і живої праці. Завжди і скрізь, в будь-якій сфері господарства, для виробництва продукції необхідні як одноразові, так і поточні витрати. При цьому величина витрат залежить від безлічі обставин і чинників. Кожен вид продукції може бути вироблен з різних видів сировини і матеріалів, за допомогою різних технічних засобів, на підприємствах, що розрізняються за розмірами, профілем, структурою, при різних формах організації праці і виробництва.

Очевидно, що при виборі шляхів і способів задоволення потреб в необхідній продукції - народногосподарських і індивідуальних - слід виходити з найменших витрат суспільної праці на її виробництво, тобто добиватися, щоб ці витрати проводилися з найбільшою економічною ефективністю.

Особливий інтерес в будь-якій економічній ситуації викликає співвідношення між витратами і результатами діяльності організації. Об'єктивна необхідність всемірної економії суспільної праці визначається значною мірою тим, що суспільні потреби в кожен даний відрізок часу перевищують ресурси, що є у розпорядженні суспільства, - матеріальні, трудові, фінансові. Звідси і витікає суть економічної ефективності, що полягає в необхідності при даних ресурсах, шляхом їх всемірної економії забезпечувати суспільні потреби, що найбільшою мірою збільшуються.

Особлива значущість проблеми ефективності виробництва зумовлює необхідність правильно враховувати і аналізувати рівень і масштаби ефективності всіх засобів і елементів виробництва. Ефективність виробництва завжди виражає відношення ефекту до витрат, здійснених на його отримання. Це означає, що визначення ефективності вимагає застосування методів кількісного аналізу і вимірювання, що припускає встановлення критерію економічної ефективності.

Економічна ефективність виражається в підвищенні продуктивності праці. Отже, рівень продуктивності праці є критерієм економічної ефективності виробництва. Чим вище продуктивність праці і, отже, нижче за витрачання виробництва, тим вище економічна ефективність витрат праці.

Рівень економічної ефективності витрат і ресурсів як в масштабі всього виробництва, так і в окремих його галузях, залежить від вибору найвигіднішого варіанту виробництва того або іншого виду промислової продукції. Тому для успішного розвитку промисловості і її окремих галузей виняткової важливості набувають правильні і точні методи визначення економічної ефективності засобів, що направляються на збільшення виробничих фондів, на технічне оснащення і вдосконалення організації виробництва в окремих галузях промисловості, це породило систему методів оцінки ефективності управління.

Аналіз показників економічної ефективності і методів їх розрахунку дозволяє зробити висновок, що існує безліч підходів до оцінки. Деякі з них твердо устоялися в практиці господарювання, інші лише обговорюються. Це свідчить про важливість і неопрацьованість даної проблеми. Перехід до ринкових методів господарювання вимагає вибрати такі методи оцінки ефективності, які були б достатньо прості в розрахунку і однозначно характеризували вектор розвитку підприємства в ринковій економіці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення