Дипломна робота «Інноваційний менеджмент на підприємствах АПК», 2006 рік

З предмету Економіка · додано 28.01.2009 15:51 · від Таня · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Поняття інновації, інноваційної діяльності, інноваційного менеджменту 6 2.Правове регулювання інноваційної діяльності 10 3.Державна політика ринку інновацій 15 4.менеджмент інноваційної діяльності 20 5.Техніко-технологічні аспекти інноваційної діяльності в АПК 25 6.Оцінка економічної ефективності інновацій 40 7.Інноваторство – основа підприємницької діяльності 49 8.Проблеми та системні перешкоди розвитку інноваційних процесів в Україні 58 Висновок 62 Список використаних джерел 64 Інтернет - ресурси 67

Висновок

Перетворення останнього десятиліття, які радикально змінили економічні умови господарювання, серйозно не торкнулися принципових основ існуючої моделі інноваційної діяльності. Процеси її інтенсифікації та адаптації до умов, що змінюються, вимагають вирішення завдань формування стратегічних цілей розвитку національної інноваційної системи, перетворення її інституціальної структури, змін механізмів взаємодії наукових організацій та інноваційних центрів із споживачами як у підприємницькому, так і державному секторі економіки.

Можна окреслити й сформулювати такі основні фактори та недоліки розвитку національної інноваційної системи України: відрив науки від господарської практики в АПК, відсутність механізмів оцінки ефективності державних науково-технічних програм, переважне фінансування організацій, а не пріоритетних напрямків наукової діяльності, спонтанне ініціювання інновацій в аграрній галузі, відсутність бізнес-планів, орієнтація на внутрішні джерела фінансування, контроль за реалізацією інновацій у аграрно-промисловому виробництві без участі економічних служб, недосконалість законодавчої бази в частині стимулювання інноваційної діяльності, відсутність інноваційної інфраструктури та механізмів комерціалізації результатів закінчених науково-технічних розробок, недостатній розвиток малого й середнього інноваційного підприємництва в аграрній галузі.

У Законі України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні» затверджено систему пріоритетів як ключовий елемент інноваційної політики держави. Пріоритетні напрями інноваційної діяльності складаються із стратегічних, розрахованих на тривалу перспективу, строком не менше як 10 років, і середньострокових, розрахованих на найближчу перспективу, протягом 3-5 років. Для національної інноваційної системи України характерною є дуже сильна інерція попередньої економічної формації, відповідно до якої інновації розглядаються як техніко-технологічні, але не економічні досягнення сучасної науки. Слід зазначити, що коли технічні служби підприємств перебувають усередині, будучи необхідною ланкою процесу виробництва, то економічні служби підпадають під зовнішні впливи. Це слід віднести до структурних особливостей розробки та впровадження інновацій в агропромисловому виробництві. Встановлення балансу між технологічними та економічними службами, кожна з яких має виконувати роль при впровадженні інновацій є одним з основних завдань підприємств при формуванні національної інноваційної системи України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення