Реферат «Соціальне управління як наукова галузь: формування і розвиток», 2003 рік

З предмету Соціологія · додано 26.01.2009 06:15 · від Alex · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Соціальне управління як наукова галузь. 4 1.1. Загальна характеристика соціології управління. 4 1.2. Визначення та класифікація соціального управління. 12 2. Історична еволюція соціального управління.16 2.1. Виникнення і розвиток поглядів на управління.16 2.2. Розвиток теорії соціального управління.19 3. Трактування соціального управління на сучасному етапі 23 Висновки 30 Перелік використаних джерел 31

Висновок

Управління - функція систем різного роду, що забезпечує збереження їх певної структури, підтримку режиму діяльності, реалізацію програми розвитку, досягнення мети діяльності.

Зміни, які відбуваються в нашому суспільстві, не мають бути стихійними, ними треба управляти. Успіху у формуванні якісно нового суспільства можна досягти лише вмілим управлінням перетворювальними процесами, точним урахуванням соціальних наслідків управлінських рішень.

Соціологія управління як галузь соціології вивчає соціальні наслідки функціонування механізму цілеспрямованого впливу на соціальні структури і процеси в суспільстві, а також соціальні відносини, які із цим зв'язані. Це стосується всіх сфер суспільного життя: економічної, політичної, національної, сімейно-побутової, культурної тощо. Механізм управління ніби вмонтовується в них і забезпечує вироблення та застосування відповідних способів, методів і форм здійснення передбачуваних змін.

Управління соціально-економічними процесами зв'язане з господарсько-організаторською функцією і має давню історію.

Становлення соціології управління пройшло кілька етапів - від середньовічних трактувань до розробки сучасних концепцій.

Перед країнами, що будують нову політичну систему, постає задача вироблення теорії соціального управління, що відповідає сучасним реаліям. Теорія соціального управління повинна служити інструментом у руках керівників різного рівня й організацій, дозволяючи їм не тільки прогнозувати зміни соціальних процесів, але і підказувати способи оптимального впливу на них.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення