Курсова робота «Банківська система України», 2007 рік

З предмету Банківська справа · додано 23.01.2009 19:30 · від Інна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Суть і етапи формування банківської системи в Україні 2.Загальна характеристика української банківської системи 2.1. НБУ, його функції 2.2. Комерційні банки: типи, функції, операції 3.Проблеми і перспективи розвитку вітчизняної банківської системи Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Виходячи з мети написання цієї курсової роботи можна зробити наступні висновки.

По перше в Україні банківська система представлена дворівневою структурою: на першому рівні знаходиться Національний банк, на другому – решта банків, які в Україні прийнято називати комерційними.

Розвиток банківської системи пройшов кілька етапів. Період з 1991-1993 характеризується екстенсивним розвитком, на 1993 рік налічувалося 143 банки. Етапові який включає 1994-1998 роки притаманний інтенсивний тип розвитку, спостерігається фінансова стабілізація, але була велика кількість банкрутств, приблизно 79банків були ліквідовані.

Національний банк України наділений монопольним правом емісії банкнот, основне завдання якого забезпечення стабільності національної валюти – гривні. Також проведення кредитно-розрахункового обслуговування інших банків та держави.

Комерційні банки України є багато профільними фінансовими установами, які обслуговують підприємств у всіх секторах економіки та населення. Їх кількість на сьогодні становить 193. Діяльність наших банків оцінюється як задовільна, але ще далеко не відповідає міжнародному рівні.

Нормальному розвитку вітчизняної банківської системи перешкоджають численні об’єктивні і суб’єктивні причини. Серед перших – дуже низькі доходи переважної більшості населення України, так і не відновлена повною мірою довіра населення до комерційних банків, відсутність належної системи гарантування банківських вкладів, значна питома вага збиткових підприємств, колосальна (за світовими мірками) частка наявного грошового обігу (на середину березня 2003-го — понад 26 млрд. грн., або майже 2/5 усієї грошової маси). З урахуванням цього можна говорити, що в Україні майже немає відносно стабільних джерел надходження ресурсів у комерційні банки.

До розряду суб’єктивних чинників, які гальмують розвиток банківської системи, слід зарахувати низьку якість пропонованих послуг, наявність проблемних кредитів, відсутність кредитних історій, кредитних бюро. До цього переліку необхідно додати ще й проблеми, пов’язані з ліквідністю застав.

Комерційні банки здебільшого так і не повернулися обличчям до реального сектора економіки України, що значною мірою зумовлено як їхньою неготовністю надавати великі й довгострокові кредити, так і нестійкістю функціонування виробничих підприємств, відсутністю реальних структурних перетворень у вітчизняній економіці, а отже — високими кредитними ризиками. Попри помітну останніми роками тенденцію до зниження, кредитні ставки комерційних банків усе ще майже вдвічі перевищують дисконтну ставку НБУ.

Спостерігається значна концентрація кредитних ризиків в обмеженого кола позичальників. Недосконалою залишається і структура кредитів, наданих суб’єктам господарської діяльності. У результаті кошти йдуть переважно не на інвестиційні потреби госпсуб’єктів, а на поточне споживання. Звідси й невисокий економічний ефект від такої кредитної політики.

Кадровий потенціал банків ще не відповідає повною мірою сучасним вимогам з об’єктивних причин. Як відзначають експерти, для належної підготовки банківського службовця, набуття мінімального практичного досвіду потрібно майже 10 років.

Але взявши до уваги статистичні дані, то можна побачити певний прогрес. Загальний обсяг банківських активів становить 348.95 млрд. грн., обсяг капіталу – 44.93 млрд. грн., прибуток банків 1 375 млн. грн.. Так звичайно, ми не можемо стати з такими даними на одну сходинку разом з іноземними банками, наприклад з такими як Citygroup (США), Deutsche Bank (Німеччина). Але ці країни мають розвинуту ринкову економіку, а ми тільки недавно стали на цей шлях. Ми прокладаємо тільки «дорогу» до кращого майбутнього, до вищого рівня якості життя. Хоча цей шлях важкий, особливо для нашої держави.

Проте проблеми, які стоять перед українськими банками, не є неподоланними. Вони потребують лише формалізації і цілеспрямованої роботи як органів державної влади, так і самих комерційних банків. Професіоналізм і накопичений практичний досвід більшої частини теперішніх працівників банківської сфери дозволяють сподіватися, що з часом в Україні сформується повноцінна банківська система, яка буде здійснювати сприяння активному ринковому розвитку економіки країни.

Планомірне і послідовне впровадження у масштабах країни комплексу запропонованих заходів може прискорити розвиток банківської системи, створивши реальні передумови для виникнення на фінансових ринках повноцінного конкурентного середовища та формування конкурентноздатності банківського сектора на світовому рівні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали