Реферат «Культ краси в античній скульптурі», 2006 рік

З предмету Культура · додано 23.01.2009 14:09 · від agniya777 · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. Розділ І Мистецтво стародавньої Греції; 1.1. Грецька архаіка та класика краси 1.2. Еленестичне мистецтво Розділ іі Мистецтво стародавнього Риму; 2.1. Мистецтво етрусків – культ похмурої краси 2.2. Мистецтво Ранньої Імперії. Єпоха Оквітана Августина Висновки. Список джерел. Список ілюстрацій

Висновок

Поняття культури стародавнього світу обіймає величезний за обсягом та значний за змістом матеріал. Саме тоді, на зорі людства, були закладені підвалини самовизначення людини в природі та суспільстві, поставлені та почасти вирішені численні екзистенційні питання.

З переходом від мисливства та збиральництва до землеробства й осілості набирає сили цивілізація в широкому сенсі слова — як щось протилежне природі, як ноосфера. Водночас, робота на землі та пастухування вимагають вже чоловічої сили, що підносить патріархальне начало.

Культури стародавнього світу багато в чому визначалися релігіями, підвалини яких заклалися ще в первісному суспільстві. Ці релігії були породжені боротьбою давньої людини з природою та розгубленістю перед нею. Звідси політеїзм, як типова риса вірувань давніх народів: обожнювались земля і небо, грім і блискавка, дощ і сонце, тварини і рослини тощо. Правив культом маг-заклинач.

Колишні володарі світу: Уран (небо) і Гея (Земля), Титани на чолі з Кроносом, а також все жахливе - відтісняються на другий план. У VIII ст. до н.е. давньогрецька міфологія і релігія набули повністю розвинутої форми, їхньою характерною рисою був антропоморфізм, коли першу роль відіграє людина, її боротьба з давніми чудовиськами, момент захисту родової общини.

Антропоморфізм у греків - це обожнення людини, уявлення про богів як про людей - безсмертних і вічно молодих.

Для давньогрецької міфології притаманна також поява в ній напівбогів-напівлюдей, героїв, що походили, на думку греків, від шлюбу богів і людей. Герої

У Стародавньому Світі культура Греції досягла особливо високого рівня. У Стародавній Греції процвітали природничі і гуманітарні науки. В Елладі виникли й розвинулися основні напрями філософії, блискучих успіхів досягли архітектура, скульптурна пластика, драматургія та інші види культури. Грецька мова й досі широко вживається в науковій термінології. Значна частина наших імен грецького походження. Грецька міфологія давала сюжети багатьом видатним митцям Ренесансу, Бароко, Класицизму. І сьогодні давньогрецькі трагедії не сходять зі сцен провідних театрів Світу.

У Греції формується давньогрецька класична культура, що становить значну і істотну частину тієї основи, на якій розвивалася вся європейська культура. Витвори мистецтва стародавніх греків назавжди залишаться взірцями краси і неперевершеної чарівності, сповненими натхнення.

У Стародавньому Римі антична культура набула нової історичної форми.. Сильно вплинули на римську культуру етруски, у яких римляни запозичили алфавіт, пристосувавши його для латинської мови. Постійним був культурний вплив греків. Грецькі релігійні уявлення, філософія, наукові знання, ремесла, архітектура й образотворче мистецтво мали величезний вплив на формування давньоримської культури. Однак римське суспільство не просто вбирало елліністичну культуру. Римляни взяли з культури елліністичного світу лише те, що було близьким до норм римського державного життя, традицій і моралі римлян.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?