Курсова робота «Проблеми та перспективи вдосконалення продуктивних сил Мексики», 2007 рік

З предмету РПС · додано 22.01.2009 20:10 · від Lus6ka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Роль та значня продуктивних сил у розвитку господарського комплексу Мексики 2. Передумови розвитку та розміщення продуктивних сил Мексики: історичні, природні, демографічні, екологічні 3. Сучасна галузева структура і рівень розвитку господарського комплексу Мексики 4. Територіальна структура господарства Мексики 5. Участь Мексики у міжнародному територіальному поділі праці та економічних зв’язках 6. Проблеми, шляхи вдосконалення та перспективи розвитку та розміщення продуктивних сил Мексики Висновки та пропозиції Список використаних джерел

Висновок

Мексика - одна з найбільш розвинених країн Латинської Америки завдяки вигідному економіко-географічному положенню, достатній кількості корисних копалин, великої кількості нафти та газу, кваліфікованій робочій силі, та багатогалузевому господарству, особливо обробним галузям.

Роль продуктивних сил у розвитку господарського комплексу Мексики надзвичайно велика, адже саме вони його формують, і саме від продуктивних сил залежить загальне становище всієї країни. На природних та трудових ресурсах тримається вся промисловість та сільське господарство Мексики, які існують для забезпечення населення, тобто споживачів. Промисловість зосереджена, головним чином, у зоні з 80-кілометровим радіусом від міста Мехіко, а також у в містах Монтеррей і Гвадалахара. Промисловий коридор тягнеться вздовж більшої частини північного кордону Мексики.

Отже, виходячи з цього потрібно зазначити, що передумови розвитку та розміщення продуктивних сил зіграли вирішальну роль. Саме досліджуючи всі передумови становлення господарського комплексу ми можемо визначити фактори розміщення тієї чи іншої галузі господарства Мексики. Виконані графіки та таблиці дали нам змогу проаналізувати статистичні дані. Галузева структура господарського комплексу надзвичайно різноманітна. Вона представлена майже всіма галузями виробництва, які мають різний рівень розвитку. Наприклад, досить високими темпами виробництва характеризуються провідні галузі промисловості – нафтовидобувна, нафтохімічна, металургійна, проте легка промисловість та машинобудування гальмують загальний розвиток економіки. Транспортна мережа характеризується не зовсім задовільним станом. Важливу роль відіграє туризм. За рахунок отриманих від нього коштів, країна покриває негативний торгівельний баланс. Маючи економічно вигідне географічне положення, велику кількість природних та трудових ресурсів Мексиканські штати мають зовнішньоекономічні зв’язки з багатьма країнами різних частин світу.

Та Мексика як і інші країни світу має ряд своїх проблем в розвитку та розміщенні продуктивних сил, що гальмують заальноекономічний розвиток. Уряд Мексики детально розглядає всі проблеми, пов’язані з розвитком та розміщенням продуктивних сил, і шукає шляхи їх негайного вирішення. Урядом здійснюється концепція модернізації - комплекс політичних і соціально-економічних реформ, спрямованих на структурні зміни в житті країни. Це, перш за все, децентралізація господарського управління, скорочення державного сектору, посилення "відкритої економіки" і приватної підприємницької діяльності. Державне регулювання залишається лише на стратегічних напрямках (нафто- і газовидобувна, гірничодобувна галузі, енергетика). В останні роки темпи економічного розвитку країни перевищували природний приріст населення. Нинішня мексиканська влада проводить досить активну соціальну політику, розробила і впроваджує в життя програму створення тимчасових робочих місць (програма передбачає фінансування у обсязі 2 млрд. песо), державних дотацій на основні продукти харчування, збереження системи страхової медицини, безкоштовної шкільної освіти.

В цілому, Мексиканські штати мають цілу низку сприятливих передумов, факторів і ресурсів для перспективного розвитку економіки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення