Курсова робота «Основні завдання і методи економічного аналізу використання праці і заробітної плати», 2007 рік

З предмету Аналіз господарської діяльності · додано 20.01.2009 23:42 · від Соколова Юлия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Реферат Вступ 1.Заробітна плата: сутність та принципи формування 1.1. Заробітна плата як основна форма трудових доходів: її сутність, функції і принципи 1.2. Вартість робочої сили. Заробітна плата як ціна робочої сили 1.3. Завдання, основні напрямки й інформаційне забезпечення аналізу трудових ресурсів 2. Аналіз ефективності використання трудових ресурсів підприємства 2.1. Аналіз чисельного складу працівників 2.2. Аналіз нормування праці 2.3. Аналіз продуктивності праці 2.4. Аналіз формування фонду оплати праці Висновки Перелік посилань

Висновок

У процесі аналізу використання трудових ресурсів вивчається рух робочої чинності й забезпеченість підприємства трудовими ресурсами; ефективність використання робочого часу, динаміка продуктивності праці й фактори росту; ефективність витрат на заробітну плату.

Забезпеченість трудовими ресурсами вивчається з метою виявлення можливості вивільнення робітників на окремих ділянках виробничого циклу в результаті вдосконалювання умов праці або визначення додаткової потреби в персоналі заданого професійно-кваліфікаційного рівня.

Забезпеченість трудовими ресурсами оцінюється по видах діяльності й категоріям персоналу з обліком професійного й кваліфікаційного рівня робітників і фахівців. Аналіз забезпеченості підприємства робочою чинністю доповнюється аналізом використання робочого часу. Неодмінною умовою аналізу забезпеченості трудовими ресурсами є зіставлення його результатів з оцінкою продуктивності праці.

Найпоширенішим показником продуктивності праці є вироблення продукції у вартісному вимірі на одного середньосписочного працівника.

Вироблення як показник продуктивності праці змінюється в результаті підвищення організаційно-технічного рівня виробництва внаслідок зменшення витрат часу на виготовлення одиниці продукції, а також під дією факторів, що впливають на обсяг товарної або реалізованої продукції у вартісному вимірі, які у свою чергу залежать від цінового фактору й структурних зрушень в асортименті. Об'єктивність результатів аналізу продуктивності праці залежить від правильно обраних факторів. Всі фактори продуктивності праці поєднуються в три основні групи:

- удосконалювання техніки й технології;

- поліпшення організації виробництва;

- удосконалювання організації праці.

Особливістю аналізу продуктивності праці є широке застосування багатофакторних кореляційних моделей.

Забезпеченість трудовими ресурсами й продуктивність праці вивчаються у взаємозв'язку з обсягом випуску й реалізації продукції, показниками використання інших видів виробничих ресурсів.

Аналіз формування фонду заробітної плати дозволяє оцінити резерви зниження питомих витрат на випуск продукції. Аналіз фонду заробітної плати проводиться у відповідності зі структурно-логічною факторною моделлю. Фонд заробітної плати складається з коштів на оплату праці робітників з підрозділом на змінну й постійну частини й коштів на оплату праці службовців. Кожна складова фонду заробітної плати розглядається як результат впливу факторів, що визначають порядок розрахунку витрат на оплату кожної категорії робітників.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення