Реферат «Губернське управління ІХ-Х ст.», 2006 рік

З предмету Історія · додано 20.01.2009 19:41 · від Marsiliy · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Історичні передумови становлення і розвитку Губернського управління. 2. Особливості здійснення Губернського управління у I половині XIX ст. 3. Земська і міська реформи і їх вплив на губернське управління.

Висновок

Отже, вперше Губернське управління було запроваджено в Росії на початку XVІІІ ст. для збільшення ефективності функціонування державної влади на місцях. Територія Росії була поділена на 8 губерній, а ті у свою чергу, поділялися на провінції, провінції - на повіти. Провінції як адміністративні одиниці незабаром були скасовані.

В Україні завершення перетворення намісництв у губернії та створення місцевого апарату управління на зразок губерній центральної Росії відбулося у першій половині XIX ст. Намісництва були ліквідовані відповідно до указу Павла І "Про новий поділ держави на губернії" від 12 грудня 1796 року. В 1803 році кількість українських губерній виросла до дев'яти. Це були такі губернії: Волинська, Катеринославська, Київська, Подільська, Полтавська, Слободсько-Українська (з 1835 року — Харківська), Таврійська, Херсонська та Чернігівська. Територія кожної губернії, за винятком Криму, поділялася на повіти.

Система губернського управління складалася з губернатора, губернського правління та губернських установ галузевого управління - казенної палати, рекрутського присутствія, присутствія поліції, суду та інших органів, підпорядкованих губернатору.

Губернське державне управління здійснювалось при участі станових органів — дворянських зборів на чолі з предводителями дворянства.

У підпорядкуванні губернського апарату знаходився повітовий апарат управління. Губернатор був одночасно і представником вищої урядової влади, і чиновником міністерства внутрішніх справ. Він мав усю повноту адміністративної влади, завідував особовим складом місцевих адміністративних і поліцейських установ, спонукав чиновників і ці установи до виконання розпоряджень вищестоящої влади, відповідав за "тишу і спокій у губернії" (був керівником "поліції безпеки" і "поліції добробуту").

Відповідно до "Учреждения для управления губерний Российской империи" у функції губернатора входили:

• адміністративне управління в губернії (очолював губернське правління, здійснював нагляд за місцевими установами та за міським господарством);

• фінансове управління (нагляд за надходженнями державних прибутків із губернії; за збором усіх податків, за торгівлею сіллю і вином тощо);

• участь у військовому управлінні (йому були підпорядковані всі гарнізони, він призначав комендантів; проводив розквартирування військ і нагляд за рекрутськими наборами);

• брав участь у здійсненні судочинства.

Губернатор вирішував загальні справи щодо управління губернією, в його обов'язки входили ''охорона дарованих законом прав, суспільного устрою і благочинства", нагляд за точним виконанням державних і місцевих повинностей, "охранение народного здравия", розпорядження щодо дворянської опіки, участь у справах казенного управління, контроль за будівництвом доріг; мостів і адміністративних будівель тощо. Крім того, на ньому лежала "турбота про інтереси церкви".

Закон від 27 серпня 1842 р. ще більше розширив компетенцію губернаторів: їм наказувалося "звертати увагу" на місцеві установи всіх відомств.

Маючи великі повноваження у нагляді за місцевими установами, губернатори самі фактично залишалися безконтрольними. Формально органів нагляду за ними було з надлишком: Сенат повинен був здійснювати контроль через повідомлення та звіти губернських прокурорів, а також епізодичні сенаторські ревізії; Комітет міністрів - через щорічні губернаторські звіти; Міністерство внутрішніх справ - через відомчі ревізії, статистичні зведення про стан губерній, стягненні податків і недоїмок, навіть про чисельність осіб, яким прищепили віспу і т. п. Однак усі ці перевірки мали скоріше формальний характер.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?