Реферат «Наукові школи державного управління», 2004 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 20.01.2009 19:40 · від Marsiliy · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Передумови виникнення наукових шкіл управління 2. Школа наукового управління 3. Школа адміністративного управління 4. Школа руху за гуманні стосунки 5. Школа виробничої демократії

Висновок

Таким чином, зростання індустріалізації в суспільному розвитку привело до необхідності виникнення науки менеджменту, зародження якої співпало із виникненням наукових шкіл управління, які функціонують і по сьогоднішній день.

Засновником наукового підходу в менеджменті став Ф. Тейлора (1856—1915 pp.), на могилі якого у Філадельфії написано: "Батько наукового менеджменту".

Серед великої різноманітності шкіл необхідно виділити школу наукового управління. Серед її досягнень необхідно виділити теорію „максимального збільшення продуктивності праці”, за якою продуктивність праці завжди має базуватися на розробці конкретних заходів, спрямованих на раціональне використання праці робітників і засобів виробництва. Використання усіх цих положень і принципів представників даної школи давало змогу раціонально перебудовувати виробництво і управління на підприємствах, що сприяло ефективності роботи й прибутковості підприємств. Усе це надає можливість вважати розробки Тейлора основою школи наукового управління.

Школа наукового управління започаткувала погляд на управління як на самостійну сферу наукових досліджень. Завдяки дослідженням її прихильників було виявлено, що методи і підходи, які застосовують у науці й техніці, можна ефективно використовуватися для досягнення цілей організації.

Що стосується класичної школи, то безумовним її досягненням є виокремлення функцій організації і функцій управління. У результаті теоретичних розробок учених класичної школи в управлінні виробництвом почали застосовувати, окрім традиційної лінійно-функціональної організації, гнучкі структури: дивізіональну, матричну, програмно-цільову та інші.

Надбання класичної школи не втратили свого значення і понині, зокрема сформульовані представниками даної школи принципи управління певною мірою застосовують у сучасному менеджменті, багато елементів бюрократичної організації управління є основою внутрішніх відносин між структурними підрозділами.

Школа руху за гуманні стосунки відіграла помітну роль у становленні наукового менеджменту, стала основою формування школи виробничої демократії та школи поведінських наук. Представники даної школи спробували реалізувати нове прагнення менеджменту розглядати кожну промислову організацію як певну соціальну систему, що було досягненням тогочасної управлінської думки. Згідно їхньої концепції трудовий колектив є тим механізмом, через який реалізуються директиви менеджменту, соціальною коміркою, в якій інтереси особистості поєднуються з інтересами організації, а профспілки - дестабілізуючий фактор, що руйнує співробітництво і взаємні зобов'язання праці та управління.

Школа виробничої демократії привернула увагу теоретиків і практиків менеджменту до проблем взаємин «керівник — підлеглий», «керівник — група підлеглих», до якостей особистості керівника і його впливу на формування позитивного соціально-психологічного клімату в колективі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?