Курсова робота «Сільське господарство Фінляндії», 2007 рік

З предмету РПС · додано 19.01.2009 20:19 · від Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Сутність, структура та місце сільського господарства в економіці Фінляндії 2. Основні передумови розвитку і фактори розміщення сільського господарства Фінляндії 2.1. Природні 2.2. Демографічні 2.3. Соціально-економічні 2.4. Історичні 3. Функціональне і територіальне розміщення сільського господарства Фінляндії 4. Екологічні проблеми сільського господарства Фінляндії 5. Проблеми і перспективи розвитку сільського господарства Фінляндії Висновки Список використаної літератури

Висновок

Світова агропродовольча система (САПС) формується в результаті розвитку міжнародної кооперації у сфері виробництва та продажу продовольства, її матеріальну основу складають національні агропромислові комплекси (АПК), що включають у себе сільське господарство, яке виробляє продовольчу сировину продукти харчування та переробку і збут сільськогосподарської сировини та продовольства, а також виробництво засобів виробництва для цих галузей.

Агропромисловий комплекс є одним з секторів економіки Фінляндії. Тут формується основна частина продовольчих ресурсів та майже три чверті роздрібного товарообороту. Від рівня розвитку, стабільності його функціонування, особливо сільського господарства, залежать стан економіки і продовольча безпека держави, розвиток внутрішнього і зовнішнього ринків, матеріальний рівень життя населення.

Основними передумовами, що вплинули на АПК Фінляндії, є історичні, природні, демографічні та соціально-економічні.

70% територій Фінляндії займають сільськогосподарські угіддя. Ліси покривають 17% територій. Головні аграрні райони країни знаходяться на рівнинах центральної і східної частин Фінляндії.

Не дивлячись на сильну засуху на початку 1990-х років і труднощі, пов'язані з переходом до ринкової економіки, сільськогосподарські продукти продовжували залишатися важливою статтею експорту. У 1992 близько 16,5% ВВП припадало на сільське господарство, але обсяг виробництва основних культур зменшився, оскільки спроби освоїти нові ринки і нові методи ведення сільського господарства привели до неминучого тимчасового спаду.

В цілому, якщо брати до уваги територіальний аспект розвитку АПК Фінляндії, то можна сказати, що в основному лідерами виробництва продукції АПК є колективні господарства та дві великі холдингові компанії – “Агрота” та “Babolna Takarmanyipari Kft”.

Компанія «Агрота» є інвестиційний-комерційною організацією і працює у сфері скотарства з 1986 року. Що спеціалізується на матеріально-технічному забезпеченні станцій штучного запліднення, ембріолабораторій і племінних ферм, компанія, крім того, здійснює експорт і імпорт племінних тварин – КРС, коней і ін. Babolna Takarmanyipari Kft. - є провідним виробником корму в Фінляндії. У ній працює понад 5500 фахівців, вона, свинарські і скотарства

Експортна орієнтація підприємств АПК, а також відсутня регіональна стратегія продажів підсилюють недостатнє забезпечення внутрішнього ринку. 36% всього виробництва АПК проводиться для західноєвропейських ринків. Надлишок виробництва, що з'являється, збувається по звичайних каналах збуту.

Внаслідок інтернаціональних контактів з організаціями екологічного сільського господарства і на основі багатообіцяючих можливостей експорту вже в 1986 р. деякі з.-х. кооперативи перебудувалися на екологічний спосіб господарювання. В ході цього були засновані також торгові підприємства, країни, що діють усередині, щоб організувати внутрішній ринок, з метою експорту товарів була заснована організація Natura WG.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення