Курсова робота «Сутність психологічних технологій в соціальній роботі», 2000 рік

З предмету Соціальна робота · додано 15.01.2009 06:59 · від Оксана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Основна частина „Сутність психологічних технологій в соціальній роботі” Розділ I. Основні психологічні теорії та їх вплив на психосоціальну практику. § 1. Психодинамічний підхід в психосоціальній теорії та практиці. § 2. Основні поведінкові психологічні теорії. Розділ II. Психологічні технології в соціальній роботі § 1. Психоаналітичні і психодинамічні моделі особистості як критерії вибору соціальних технологій. § 2. Технології, зорієнтовані на гуманістичні моделі особистості. Висновки Перелік літератури Додатки

Висновок

Таким чином, підводячи підсумки всієї роботи, можна зупинитися на деяких моментах використання всього різноманіття психологічних технологій в соціальній роботі.

Найбільш вірний критерій вибору технології – своєрідність сприйняття особистості в різних парадигмах наукового знання про людину та суспільство: особистість, структура особистості, її індивідуальність та суб’єктивність взаємовідносин та взаємодій з навколишнім середовищем, її потенційні можливості росту та змін, розвитку рефлективності, інтенціанальності, автентичності та конгруентності, тобто слід акцентувати увагу на силі особистості, а не на її слабкості. На основі кожної з вказаних парадигм, визначеним образом пояснюючих особистість та навколишнє середовище, формується система різних технік та технологій роботи з клієнтом, котрі можна використовувати як при консультуванні, так і при корекції й терапії.

Аналізуючи психологічні технології, можна виділити ряд особливостей та переваг. Розмовляючи про психоаналітичну концепцію, треба відмітити те, що її важливою особливістю є конструювання ведучої ролі безсвідомого. Тому головне тут – спробувати дибитися того, щоб клієнт усвідомив свої думки та дії, переконався, що поведінка людини визначається дією на неї навколишнього середовища. В цьому і заключається основне достоїнство біхевіоризму – демонстрування впливу середовища на поведінку людини.

Гуманістичні психоціальні технології основані на розумінні людини як цілісної особистості, котра взаємодіє із своїм середовищем. Розрізняються тільки ідеї цих технологій – гуманістична психологія, екзистенціональний підхід, гештальттрадиції. Основні мети таких технологій – довести, що людина – це конструктивна особистість, яка володіє активністю, прагненням к росту.

Екзистенціональна психологія дає можливість навчити людей планувати та розвивати відносини з іншими людьми. Послідовники гештальтпсихології гадають, що зміни в особистості відбуваються тільки тоді, коли вона стає сама собою, а не тоді, коли вона намагається кимсь бути.

Найголовніше в гуманістичних теоріях – наявність гнучкого підходу до схеми розуміння клієнта, групи, суспільства.

Існує безліч соціально-психологічних теорій. Це і ролеві теорії, які враховують соціальний статус особистості; комунікативні теорії, які походять з розуміння того, що людина постійно знаходиться у стані спілкування з собі подібними, навіть тоді, коли він мовчить. Значення цього виду теорій важко переоцінити, оскільки всі проблеми, які виникають у людей, в результаті приводять до порушень у спілкуванні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали