Реферат «Візантійські корені руської культури», 2008 рік

З предмету Культура · додано 14.01.2009 00:26 · від kiss_you · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Історичний розвиток Візантійської імперії 2. Політичні відносини Візантії та Русі у ІХ - ХІІІст 3. Культурологічний вплив Візантії на Руські землі: • Християнські традиції • Освіта • Матеріальна культура(архітектура, живопис, прикладне мистецтво) Висновки Використана література

Висновок

Культура Київської держави – яскраве та багатогранне явище, яке стало наслідком тривалого процесу внутрішнього розвитку східнослов’янського суспільства і увібрало все краще від своїх слов’янських предків та від світової цивілізації.

Багато чого Захід переймав у Візантії. У той час, зберігаючи в собі плоди античної цивілізації, вона була для Європи джерелом знань і освіти. До кінця XII сторіччя про Візантію можна було сказати, що вона сягнула на недосяжну для західних народів висоту в області богослов’я, філософії та літератури.

Представники феодального класу, і перш за все сам великий київський князь як глава держави, добре розуміли силу ідейного впливу релігії на людей і намагалися використовувати її в інтересах свого класу. Так, у системі заходів, спрямованих на зміцнення Давньоруської держави, велике значення мала релігійна реформа князя Володимира Святославовича, який запровадив (близько 988р.) на Русі християнство як державну релігію.

Запровадження християнства на Русі сприяло зміцненню державності, розповсюдженню писемності, створенню визначних пам'яток літератури. Під його впливом розвивалися живопис, кам'яна архітектура, музичне мистецтво, розширювалося і зміцнювалися культурні зв'язки Русі з Візантією, Болгарією, країнами Західної Європи. Разом з християнством на східнослов'янських землях були запроваджені церковний візантійський календар, культ “чудотворних” ікон, культ святих.

Треба виділити такі принципи, характерні риси вітчизняної освіти і науки доби, яка розглядається. Це відкритість до світу, активне запозичення і використання набутків інших народів, що виражалося у вживанні грецької та латинської мов, широкій перекладацькій діяльності освітніх центрів. Чітко простежується європейська орієнтація, прив'язка до християнських цінностей. У освіті поряд з домінуючими церковними існували сильні світські компоненти. При високому рівні історико-літописної, релігійно-філософської думки сфера природничих наук ще не розвинена.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?