Курсова робота «Фінансовий облік запасів підприємства на прикладі ВАТ "Рівненська фабрика нетканих матеріалів"», 2007 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 13.01.2009 22:25 · від Терещук Тетяна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 1. Економічна характеристика та класифікація запасів 7 2. Визнання та оцінка запасів 15 3. Первинний облік запасів 27 4. Аналітичний і синтетичний облік запасів 32 4.1. Облік виробничих запасів та МШП 33 4.2. Облік виробництва 38 4.3. Облік готової продукції 39 4.4. Облік товарів 41 5. Інвентаризація виробничих запасів 43 6. Формування показників фінансових звітів про запаси 45 Висновки 49 Список використаної літератури 50 Додатки

Висновок

Для ВАТ "Рівненська фабрика нетканих матеріалів" організація обліку виробничих запасів являється надзвичайно важливою в загальній системі обліку, оскільки саме матеріали є основним елементом витрат підприємства, а від ефективності організованого обліку в значній мірі залежить забезпеченість підприємства необхідними матеріалами, їх кількісно-якісне збереження та раціональне витрачання.

Звичайно, як і будь-де, на базовому підприємстві існує ряд питань, що потребують доопрацювання. Недостатня організація обліку матеріалів обумовлена нестабільністю на ринку, перебоями у постачанні матеріалів тощо. Але наперекір цьому можна поставити жорсткий контроль за процесом матеріального постачання, за станом збереження матеріалів та, безумовно, контроль за витрачанням матеріальних ресурсів у відповідності до встановлених норм.

На підприємстві складається консолідована фінансова звітність, оскільки до його складу входить дочірнє підприємство. Форми фінансової звітності вцілому відповідають одна одній, показники форм взаємопов’язані. Фінансові звіти підготовлені відповідно д концептуальної основи П(С)БО справедливо і достовірно відображають інформацію та відповідають вимогам законодавства та нормативним актам України.

Розрахункові і облікові операції на підприємстві складна і цікава ділянка роботи бухгалтерії, але вона дуже важлива і потребує мобілізації зусиль бухгалтерії (як розумових так і фізичних), як менеджера – насамперед в ринкових умовах.

Суттєвим є те, що розрахункові і облікові операції – їх суть і форми постійно змінюються і вдосконалюються. Отже, спостереження за такими даними дає бухгалтеру проявити себе як творця, ініціативного працівника, адже вибираючи форму розрахунку ним самим обирається шлях подальшого розвитку підприємства, дотримуючись норм законодавства забезпечується відносна стабільність і безпека діяльності підприємства, щодо різних штрафів, утримань за несвоєчасне виконання зобов’язань.

Потрібно додати, що саме область відносин вимагає від бухгалтера знань юридичних, оскільки вірне укладання договорів з передбаченням усіх ситуацій веде до надійності в отриманні нових вигод.

Якщо взяти конкретно підприємство ВАТ "Рівненська фабрика нетканих матеріалів", то на практиці бухгалтерський облік втратив найголовнішу свою рису – оперативність, яка дає змогу якнайшвидше керівному персоналу оперативно реагувати на будь-які зміни в господарсько-фінансовому житті підприємства. По суті бухгалтерський облік на даному підприємстві виконує функції контрольну і звітно-статистичну.

Отже, запаси є найбільш важливою і значною частиною активів підприємства, вони займають особливе місце у складі майна та домінуючі позиції у структурі витрат підприємств різних сфер діяльності, при визначенні результатів господарської діяльності підприємства та при висвітленні інформації про його фінансовий стан. Тому їх облік є досить трудомістким процесом, який потребує багато часу та зусиль.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення