Реферат «Принцип розподілу влади в конституційному праві зарубіжних країн», 2007 рік

З предмету Право · додано 10.01.2009 01:52 · від Анет:) · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 2. Загальна характеристика принципу розподілу влади 3. Парламентські функції згідно принципу розподілу влади 4. Урядові функції згідно принципу розподілу влади 5. Судові функції за принципом розподілу влади 6. Висновок 7. Список використаної літератури

Висновок

Принцип розподілу влади служить основою для створення загальних гарантій демократичної організації суспільства і держави. Ці ідеї мають у більшій мірі політичне звучання, проте не слід заперечувати їх характер як юридичної цінності.

Реалізація на практиці відповідних ідей створює той стрижень, який покладений в основу конституційного механізму здійснення влади.

Ця система повністю відповідає той оцінці, яку дав розподілу влади Ф. Енгельс: « Розподіл влади є насправді ніщо інше, як прозаїчний діловий розподіл праці, застосовано до державного механізму в цілях спрощення і контролю. Подібно усім іншим вічним, священним і недоторканим принципам, цей принцип застосовується лише у тій мірі, в якій він відповідає існуючим відносинам».

Розподіл влад —це не застигнутий стан відокремлених структур, а працюючий, діючий механізм, досягаючи єдності на основі складного процесу

узгодження і спеціальних правових процедур, передбачених в тому числі і на випадок конфлікту і екстремальної ситуації. Загальний принцип єдності і розподілу влад конкретизується в залежності від примінення в різних історичних ситуаціях і положеннях. «єдність досягається через динамічну

рівновагу, через певну напругу, спів допомогу і процес улагодження. Але при

цьому обов'язкова умова: не повинно бути зосередження влади в руках однієї особи чи органу, інакше стануть не можливі взаємоконтроль, здержки і противаги, і отже, розподіл влад і правова держава.

В раціонально влаштованій державі, якою є правова держава, Влада здійснюється за допомогою спеціальних органів. Звідси різні галузі влади:

законодавча, виконавчо-розпорядча і судова. Для того, що запобігти

зловживанню владою і виникненню авторитарної, абсолютної влади, не

зв'язаної правом, ці вітки не повинні з’єднуватися в руках одного органу,

тобто повинні бути роздільні. Розподіл влад таким чином є структуроутворюючим і функціональним принципом раціональної організації і контролю. Розмежування направлено на то, щоб утримати державну владу від можливих зловживань. Всі органи і вітки державної влади покликані бути хоронителями Конституції. Конституція повинна стояти над цими владами, а не влади над Конституцією. Розподіл влад виражається в розподілі компетенцій, в заємному контролі, в системі здержок і противаг, збалансованості, тобто рівновага досягається через процеси налагодження і взаємопогодження.

Правова держава означає відсутність будь-якої необмеженої, абсолютної

влади не зв'язаної правом і принципами Конституції. З допомогою розподілу влад правова держава організовується і функціонує правовим способом. Державні структури і їх діяльність позбавлені тут від стресів і лихоманок, визваних в монократичних режимах зміною і утвердженням нових лідерів. Hавпаки, правова держава сама є основою для такої зміни. Боротьба за владу і особисті амбіції не вириваються з-під контролю, вони регламентовані міцним правовим порядком і строгими юридичними процедурами виборів і зміни лідерів. Замість режиму особистої влади і чиновницького розсуду, що переходить у безмежжя, встановлюється панування права, тобто політична влада реалізується на основі юридичних норм. Саме ці норми, а не підміняючи їх власний розсуд правлячих, є упорядковуючою основою організації і діяльності державного апарату і політичної системи в цілому. Правова держава являє собою спосіб раціоналізації політичного механізму, обмеження публічної влади з ціллю не допустити узурпацію і зловживання. Без розподілу влади настає деспотизм.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?