Курсова робота «Заробітна плата як економічна категорія. Оплата праці.», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 07.01.2009 18:28 · від anita · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Визначення заробітної плати 6 1.1. Сутність заробітної плати 6 1.2. Функції заробітної плати 7 Розділ 2. Оплата праці в україні 9 2.1. Структура заробітної плати 9 2.2. Форма і системи оплати праці 11 2.3. Номінальна, реальна і мінімальна заробітна плата 18 Розділ 3. Аналіз оплати праці в україні 24 3.1. Середня заробітна плата 24 3.2. Номінальна заробітна плата 25 3.3. Реальна заробітна плата 31 3.4. Своєчасність виплати заробітної плати 32 Висновки 34 Використана література 36

Висновок

З вищенаведеного можна зробити наступні висновки.

Заробітна плата як економічна категорія – є формою вартості робочої сили, висловлювана в вартості засобів її відтворювання.

В останні роки рівень заробітної плати в Україні став значно збільшуватись. За даними Держкомстату України середньомісячна заробітна плата за січень-грудень 2006 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 29,2 відсотка і становила 1041,44 грн. на місяць. Номінальна заробітна плата у грудні 2006 року порівняно з груднем 2005 року зросла на 25,2 відсотка і становила 1277,06 грн., що на 152,9 відсотка перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи по Україні (505 грн.).

Підвищення розміру заробітної плати у грудні 2006 року порівняно з груднем 2005 року відбулось за всіма видами економічної та промислової діяльності.

При аналізі заробітної платні у 2007 році передбачається зростання мінімальної заробітної плати темпами, вищими за темпи інфляції і наближення її до прожиткового мінімуму.

Слід мати на увазі, що мінімальна зарплата не може бути меншою за вартісну величину межі малозабезпеченості (ст. 9 Закону України «Про оплату праці»), яка напрочуд стабільна й установлена ще Законом України від 25.12.98 р. № 366-XIV. І от Верховною Радою був прийнятий Закон України від 14.12.2006 р. № 466-V, відповідно до якого з 01.01.2009 р. розмір мінімальної зарплати повинен буде досягти розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Питання своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати залишається однією з найгостріших соціальних проблем. Вжиті Урядом заходи дозволили у другій половині 2006 року переламати ситуацію у погашенні заборгованості із виплати заробітної плати і суттєво знизити її обсяги. Так, станом на 1 січня 2007 року заборгованість становила 806,4 млн. грн., що у співвідношенні до фонду оплати праці за 2006 рік складало пів-відсотка.

Заробітна плата є провідним інструментом соціальної політики. Вона зумовлює рівень якості життя соціуму загалом і кожної людини окремо.

Законодавче регулювання оплати праці відбувається на підставі Закону України «Про оплату праці», а також глави VII «Оплата праці» КЗпП України. Крім цього, окремі аспекти оплати праці визначаються такими законами України, як Закони «Про індексацію грошових доходів населення», «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати», «Про колективні договори і угоди», «Про підприємства в Україні» та інші. Законом також визначається розмір мінімальної заробітної плати. Досить часто принципові питання вдосконалення оплати праці визначаються указами Президента України.

Отже, оплата праці повинна забезпечувати нормальні умови відтворення робочої сили, не була нижчою від того рівня, який не дає змоги підтримувати стан постійної працездатності й утримувати членів сім’ї. Крім цієї функції, оплата праці відображає певне коло товарно-грошових відносин з приводу купівлі-продажу робочої сили. Оскільки робоча сила є товаром, то її ціна, як і всіх інших товарів регулюється співвідношенням між попитом і пропозицією. При зниженні попиту або збільшенні пропозиції ціна робочої сили, тобто заробітна плата, зменшуватиметься, і навпаки. Отже, на оплату праці впливає дія законів зростання продуктивності праці і підвищення потреб населення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення