Реферат «Соціальні конфлікти та шляхи їх подолання», 2007 рік

З предмету Соціальна робота · додано 24.11.2008 23:44 · від kseniya_www · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття соціального конфлікту. Типологія соціальних конфліктів та їхня роль в історичному розвитку суспільства. 4 2. Поняття «революція», «контрреволюція», «державний переворот», «еволюція», «реформа» та їхнє співвідношення. 14 3.Сучасна конфліктологія про способи і шляхи вирішення та відвернення соціальних конфліктів. 17 4. Ідея насильницького світу і суперечності в її реалізації. 22 Висновок 24 Список використаної літератури 25

Висновок

Соціальний конфлікт – це відкрите протистояння, зіткнення двох і більше суб’єктів і учасників соціальної взаємодії, причинами якої є несумісні інтереси, потреби, цінності людей.

Класифікація конфліктів – це спірне питання. Поділ здійснюється за особливостями сторін, за сферами суспільного життя, за мотивацією конфлікту. Складні конфлікти – це нашарування конфліктів один на одного під час розвитку одного з них. Усі конфлікти розвиваються за загальною схемою конфліктів – у чотири стадії. Функції соціального конфлікту можуть бути як позитивні так і негативні.

Розв’язання конфліктів може відбуватися різними методами: усунення причин конфлікту, зміна вимог однієї зі сторін, боротьба, яка передбачає перемогу однієї зі сторін, консенсус, який є згодою значної більшості учасників конфлікту щодо його головних питань.

Сьогодні в Україні суспільство пронизане різними соціальними конфліктами. З нестабільністю політичної ситуації, останніх два роки країна є свідком різних їх видів, конфліктів із різними наслідками, різними методами їх вирішення.

Проте можна впевнено стверджувати, що українська нація не є агресивною. Ми робимося більш стійкими до зовнішніх агресорів, які провокують виникнення конфліктів, ми навіть пристосовуємося до даних змін і використовуємо їх із користю для себе. Безумовно, це виховує толерантність, відроджує свідомість нації, яка є спотвореною радянськими часами, та формує нову ментальність.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали