Курсова робота «Адміністративна відповідальність юридичних осіб», 2007 рік

З предмету Право · додано 24.10.2008 13:06 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття адміністративної відповідальності 4 2. Склад адміністративного правопорушення 6 3. Адміністративна відповідальністю юридичних осіб 16 4. Проблеми законодавства щодо регулювання адміністративної діяльності юридичних осіб та напрямки його вдосконалення 21 Висновок 29 Список використаної літератури 31 Додаток 1 32

Висновок

Проаналізувавши адміністративні правопорушення як вид поводження людей, можна дійти висновку, що головне в цьому поводженні - те, що воно суперечить існуючим суспільним відносинам, заподіює чи здатне заподіювати шкоду правам і інтересам громадян, колективів і суспільства в цілому, перешкоджає поступальному розвитку суспільства. Правопорушення розрізняють за своєю спрямованістю, за імовірністю настання шкідливих наслідків і їхньої ваги, за характером їхніх мотивів, що викликали, за цілями правопорушень та ін. Незважаючи на всі ці розходження, правопорушення складають одну групу явищ у соціальному і правовому відношеннях, тому що мають єдину сутність і подібні юридичні ознаки.

Адміністративна відповідальність юридичної особи настає за вчинення нею забороненої КпАП дії чи бездіяльності, яка виконана або санкціонована її керівником чи колективним органом управління, що діяв від імені юридичної особи.

Юридичні особи можуть нести адміністративну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених нормами Особливої частини КпАП.

Адміністративна відповідальність юридичної особи не виключає такої щодо посадової особи, яка безпосередньо брала участь у незаконній діяльності юридичної особи чи сприяла її здійсненню.

Вина юридичної особи визначається завідомо незаконністю вчиненого нею. За своєю формою вина юридичної особи є умисною.

Юридична особа несе адміністративну відповідальність за проступок у випадках, прямо передбачених КпАП.

Сьогодні до найбільш поширених методів адміністративної юридичної відповідальності відносять :

- фінансові санкції у вигляді штрафів;

- пеня (як різновид фінансових санкцій);

- адміністративні штрафи.

У даний час виникає питання про існування адміністративної відповідальності юридичних осіб. Проте дана проблема не набула прийнятного розв'язання ні в законодавстві, ні в теорії адміністративного права.

Справа в тому, що чинне адміністративне законодавство не дає узагальненого визначення суб'єкта адміністративного правопорушення і навіть не вживає такого терміна. У Кодексі України про адміністративні правопорушення використовується термін "особа" без чіткої вказівки на те, яка це особа: фізична або юридична.

Крім того існує ще одна проблема адміністративного законодавства: проекти Кодексу про адміністративні проступки та Кримінального кодексу не вирішили одного з основних завдань — чіткого відмежування кримінальних правопорушень від адміністративних проступків.

Ці та інші проблеми свідчать про те, що питання адміністративної відповідальності юридичних осіб не є достатньо дослідженим, а тому вдосконалення адміністративного законодавства є необхідним.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?