Курсова робота «Соціальна робота з багатодітними сім’ями», 2007 рік

З предмету Соціальна робота · додано 25.02.2008 16:06 · від tata · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Поняття «багатодітна сім’я», правові засади.5 2. Державні програми на підтримку багатодітних сімей 9 3. Проблеми багатодітної родини.23 4. Соціальна робота з багатодітними сім’ями 18 Висновки.31 Список використаної літератури34

Висновок

На закінчення можна сказати, що в цей час іде руйнування цінностей родини, шлюбу, материнства. Соціальна диференціація суспільства продовжує збільшуватися, все більшу кількість родин доходить до вбогості. Тому суспільство, держава повинні змінити своє відношення до родини як соціальному інституту, щоб неї зберегти.

На сьогодні необхідно створити належні соціально-економічні умови повноцінного і самодостатнього функціонування сім'ї та виховання дітей, формування культури сімейних стосунків, підвищення відповідальності батьків за виховання дітей.

Пріоритетними заходами щодо підтримки сім’ї в області є:

 розробка та впровадження серії тренінгів, метою яких є припинення негативних процесів у сфері репродуктивного здоров’я і планування сім’ї, обізнаності населення про контрацепцію та відповідальне батьківство;

 проведення обласних етапів Всеукраїнських фестивалів сімейної творчості;

 сприяння роботі сімейних клубів за інтересами з метою формування культури сімейних стосунків з гуманними принципами, підвищення відповідальності батьків за виховання дітей, надання їм консультацій з метою набуття вмінь, знань та навичок з питань виховання дітей;

 проведення роботи серед населення з відродження та збереження національних сімейних традицій і цінностей;

 сприяння розвитку підприємницьких ініціатив молодих сімей, у тому числі тих, що проживають у сільській місцевості;

 проведення інформаційно-просвітницької роботи та розповсюдження соціальної реклами з питань запобігання насильства в сім’ї;

 реалізація проектів соціальних програм щодо формування здорового способу життя.

Реалізація цих заходів сприятиме створенню необхідних умов для розвитку родини як складової культурно-історичного, морально-психологічного добробуту суспільства, що в свою чергу позитивно позначиться на соціально-економічному розвитку держави.

Необхідна особлива турбота й допомога материнству, правовий захист родини, створення соціальних умов для її нормального функціонування, забезпечення гармонічного розвитку кожної дитини з обліком його фізіологічних особливостей.

Соціальний працівник у роботі із сім'єю повинен дотримуватися принципів, які допомагають йому в розв'язанні професійних завдань. Це гуманізм, віра в людину, кращі виявлення її особистості та потенційні можливості, які допоможуть розв'язати ті складні проблеми, які вона має; це віра в те, що людина має великі можливості щодо самовдосконалення. Здатність до емпатії допомагає соціальному працівнику зрозуміти внутрішній світ іншої людини, отже, правильно оцінити її особистість, знайти в ній внутрішні можливості для розв'язання особистісних проблем. Соціальний працівник має бути толерантним, доброзичливо ставитися до клієнта, оцінювати його в цілому, а не окремі його вчинки. Якщо соціальний працівник застосовує авторитарність, не має гнучкої педагогічної позиції, не вміє об'єктивно оцінювати виховні можливості сім'ї і кожного з батьків, добре орієнтуватися в обстановці, це, звичайно, гальмуватиме встановлення його взаємостосунків з клієнтами. Крім того, якщо батьки мають низьку загальну та педагогічну культуру, суб'єктивно оцінюють поведінку та особистість дитини, безвідповідально ставляться до виховання, це теж дуже утруднює спілкування соціального працівника з батьками.

В ході роботи над курсовим проектом були виконані наступні завдання:

1) визначений історичний розвиток поняття «багатодітна родина»: багатодітні родини на початку століття становили більшість населення України, а в наш час не кожен громадянин нашої країни зважиться мати трьох і більше дітей.

2) досліджено соціальні, психологічні та економічні проблеми багатодітних сімей: багатодітні родини мають дуже багато труднощів і не завжди це проблеми економічного та матеріального характеру, існують також деякі психологічні аспекти та проблеми соціальної адаптації дітей та батьків.

3) проаналізовано державні програми підтримки: Планується провести широкомасштабну інформаційну кампанію щодо популяризації сімейного способу життя, формування національних сімейних цінностей, поширення здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я.

4) вивчені особливості соціальної роботи з багатодітними сім’ями: соціальний працівник повинен допомогти пережити труднощі, максимально розширити всі ресурси соціальної допомоги, залучити коштів благодійних організацій, церква, різні суспільства; навчити родину самодопомоги й взаємодопомозі, сімейному бізнесу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали