Курсова робота «Принципи побудови, функціонування і розвитку АТ на прикладі ВАТ „Кривий Ріг Цемент”», 2006 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 18.02.2008 18:59 · від kallista · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1.Економічна сутність АТ в умовах ринкової економіки 4 1.1. Форми організації господарювань на мікроекономічному рівні. 4 1.2. Економічна сутність АТ в ринковій економіці 8 Розділ 2. Методологічні засади організації АТ в умовах чинного законодавства України. 13 2.1. Нормативно-правове регулювання АТ в Україні. 13 2.2. Принципи побудови і функціонування АТ 18 Розділ 3. Перспективи подальшого вдосконалення форми АТ в рамках ринкової економіки України. 24 Висновки 26 Список використаної літератури 28

Висновок

У ринковій системі існують різні форми організації господарювання на рівні мікроекономіки і відповідно функціонують різні організаційні види господарюючих суб'єктів:

• фізичні особи - окрема людина чи сім'я;

• юридичні особи - підприємства.

Господарськими товариствами визнаються підприємства, установи, організації, створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхом об'єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку.

Акціонерне товариство є об’єднанням громадян. Об’єднанням громадян є добровільне суспільне формування, яке створюється на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав та обов’язків Акціонери відповідають за зобов’язаннями товариства тільки в межах належних їм акцій.

Загальна номінальна вартість випущених акцій становить статутний фонд акціонерного товариства, який не може бути менше суми, еквівалентної 1250 мінімальним заробітним платам, виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, діючої на момент створення акціонерного товариства Для створення акціонерного товариства засновники повинні зробити повідомлення про намір створити акціонерне товариство, здійснити підписку на акції, провести установчі збори і державну реєстрацію акціонерного товариства.

Акціонерне товариство створюється і діє на підставі установчого договору та статуту. Установчі документи господарського товариства повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна одностайність або кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства З урахуванням такої особливості даного виду спільної часткової власності світова теорія акціонерного товариства виробила три основних принципи організації управління товариством, які традиційно застосовуються загальним і статутним акціонерним законодавством та практикою.

Перший принцип – це розмежування компетенційними, правовими нормами (законодавчими, статутними) функцій колективного власника (акціонери) і функцій колективного власника (акціонери) і функцій централізованого управління діяльністю товариства. Другий принцип – централізація керівництва поточною (звичайною) діяльністю товариства в руках компетентного виконавчого органу на чолі з керівником, який без доручення діє від імені товариства. Третій принцип – вищого і постійного поточного контролю акціонерів як засновників і співвласників товариства) за управлінською та фінансово-господарською діяльністю правління.

Для забезпечення подальшого розвитку акціонерного товариства необхідне досягнення високих фінансових результатів за найменших витрат, забезпечення безперервної роботи підприємства і своєчасний та оптимальний перерозподіл фінансових ресурсів, які є в його розпорядженні, а також спрямування коштів на економічний розвиток підприємства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали