Курсова робота «Поняття ринку і умови його функціонування», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 04.01.2008 23:25 · від Helena_ · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Поняття ринку і умови його функціонування. 2. Економічна роль держави у ринковій економіці. 3. Співвідношення ринкового і державного регулювання в Україні. Висновки Список використаної літератури

Висновок

Під час нашого спостереження, ми вияснили сутність поняття ринку. Ринок - це форма організації спільної економічної діяльності людей, яка базується на трьох основних ознаках: приватна власність, добровільна економічна взаємодія самостійних і незалежних один від одного суб'єктів та конкуренція. Ми виділили основні функції ринку: регулююча, стимулююча, розподільча, інтегруюча. Існують певні умови для функціонування ринку, і ми виокремили такі: економічна смостійність господарюючих суб'єктів, достатня кількість суб'єктів ринку, відсутність жорсткого режиму адміністративного впливу, вільне ціноутворення, повнота та доступ до інформації. Ми дійшли до висновку, що основу життєдіяльності у сучасній економіці складає ринок, але держава ж підкоряється ринковим правилам гри, що засновані на правах власності. Але держава - це пасивний спостерігач за економічними процесами в ринковій економіці. Вона втручається в ринок, регулює його через оподаткування і бюджетний перерозподіл, законодавство, за допомогою вироблення обов'язкових для виконання стандартів.

Держава бере на себе лише ті функції, які не підвладні ринку і пов'язані з необхідністю задоволення суспільних потреб. Отже, сучасна ринкова економіка є регульованою. Державне регулювання стало невід'ємним елементом ринкового економічного механізму, яке здійснюється через такі економічні функції: забезпечення правової основи; заходи із перерозподілу доходів і багатства; заходи щодо стабілізації економіки.

Таким чином, ринкова система - внаслідок внутрішньо притаманних їй неспроможностей - не здатна самостійно, без втручання ззовні, вирішити всі проблеми забезпечення потреб суспільства у необхідних йому товарах і послугах. Тому держава повинна взаємодіяти з ринком там, де виявляються розглянуті неспроможності ринкового механізму, а саме - нейтралізувати руйнівну дію монополії; забезпечувати підприємництво вірогідною інформацією в достатньому обсягу; доповнювати ринок страхових послуг заходами щодо забезпечення суспільне нормального достатку; перетворювати ринкові екстерналії на економічні інтерналії; підтримувати соціальну рівність у суспільстві як передумову для стабільності ринкових перетворень.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види і механізм функціонування фінансового ринку — Бланк И. А.