Курсова робота «Організація санітарної служби підприємства ресторанного господарства її ефективність», 2007 рік

З предмету Туризм · додано 21.12.2007 09:54 · від Svarga · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти організації санітарної служби підприємств ресторанного господарства 7 1.1. Напрямки діяльності підприємств ресторанного господарства 7 1.2. Санітарні норми та необхідність забезпечення санітарно благополуччя в ресторанному господарстві 12 Розділ 2. Аналіз організації санітарної служби досліджуваного підприємства 18 2.1. Загальна характеристика досліджуваного підприємства 18 2.2. Технологічні та санітарні норми ресторану «Голодна форель» та «Колиба» 19 2.3. Відповідальні особи за організацію санітарної служби в ресторанному господарстві 22 Розділ 3. Резерви вдосконалення послуг ресторану та роботи санітарної служби в ресторанному господарстві 26 3.1. Управління якістю продукції в ресторані «Голодна форель» 26 3.2. Висновки та пропозиції щодо покращення якості послуг ресторану «Голодна форель» та колиба та роботи санітарної служби. 30 Висновки 36 Перелік використаної литератури 40 Додаток 1. 42 Додаток 2 44 Додаток 3 57 Додаток 4 58 Додаток 5 60

Висновок

В результаті проведеного в курсовій роботі дослідження, автором були зроблені наступні висновки:

Основна діяльність підприємств ресторанного господарства, полягає у виробництві, реалізації та організації споживання кулінарної продукції у формі, сніданків, обідів і вечерь.

Сьогодні в Україні на діяльність ресторану впливають ряд проблем, насамперед, це:

• Несприятлива законодавча політика для розвитку ресторанного бізнесу в Україні. Низький туристичний імідж України за кордоном.

• Високі процентні ставки за кредит, відсутність ефективних інвесторів.

• Необхідність значних ресурсів для підтримання ресторанного комплексу у відповідному технічному стані та реконструкції для підвищення його рівня.

Готельно-туристичний комплекс «Воєводіно» знаходиться в Закарпатській обл., Перечинському р-ні, с.Тур’я Пасіка, ур. Воєводино. (Тел./факс: +38 (03145) 47 240, +38 (03145) 23 906, моб. тел.: +38 (067) 312 60 01). Розташований в ньому ресторан являє собою комплекс, до складу якого входять:

• Головний зал «Голодна форель» - затишний зал на двісті місць.

• «Колиба» – страви-гриль, до 80 місць.

Ресторан надає повний раціон (сніданок, обід, вечеря). Ресторан пропонує відвідувачам різноманітний асортимент гарячих (перших, других) і холодних блюд, кондитерських виробів, а також алкогольних і безалкогольних напоїв.

У ресторані «Голодна форель» можна покуштувати блюда закарпатської, словацької, угорської і української кухні, дієтичні блюда і блюда для дітей, а також блюда приготовані на мангалові або фірмове блюдо - завжди свіжа форель з рибників, що знаходяться на території комплексу.

На особливу увагу заслуговує «Колиба», де пропонують різноманітні блюда на грилі. «Колиба» можна розмістити від 20 до 40 клієнтів.

У майбутньому, при наявності відповідних можливостей, буде пропонуватися бронювання місць через систему Інтернет та широке використання інших сучасних технологій маркетингу та бізнесу.

Головною метою ресторану є залучення клієнтів, надання повного спектру послуг іноземним та вітчизняним туристам, бізнесменам, учасникам конференцій та інших політичних, громадських, культурних заходів. В умовах, коли пропозиція ресторанних послуг значно перевищує попит, коли клієнти дуже чутливі до ціни, особливого значення набуває якість послуг, що надаються відвідувачу у період його перебування у ресторані.

Відкриття підприємства громадського харчування погоджується з органами державного санітарно-епідеміологічного нагляду в установленому законодавством порядку. Підприємство громадського харчування не може почати роботу, не одержавши дозволу в санітарно-епідеміологічній та пожежній службах.

Заходи щодо попередження нещасних випадків в ресторані «Голодна форель» включають:

• Модернізацію технологічного, підйомно-транспортного й іншого устаткування, а також різних пристосувань і інструментів відповідно до вимог техніки безпеки.

• Створення захисних заземлень.

• Раціональне розміщення устаткування, спрямоване на забезпечення його безпеки і забезпечення умов праці.

• Заходи щодо попередження захворювань на виробництві, зокрема, встановлення і реконструкція вентиляційних систем.

• Вдосконалення герметизації устаткування, пов'язаного з виділенням газів, пари, надлишкового тепла.

• Посилення дії опалювальних установок.

• Утеплення підлоги.

• Обладнання робочих місць сидіннями для короткочасного відпочинку працівників.

• Встановлення тамбурів і різних пристосувань з метою боротьби з протягами.

• Заходи щодо поліпшення умов праці включають:

• Раціональне використання природного і штучного освітлення.

• Встановлення, реконструкція і переустаткування душових, гардеробних, умивальних і інших санітарно-побутових приміщень.

• Видання інструкцій з техніки безпеки і виробничої санітарії.

За діючим трудовим законодавством жоден робітник ресторану не може бути допущений до роботи без проходження інструктажу з техніки безпеки. Проведення інструктажу покладається на адміністрацію ресторану «Голодна форель».

В ресторані «Голодна форель» проводяться наступні інструктажі: вступний; на робочому місці; періодичний; позаплановий; поточний.

Всі інструктажі, крім поточного, реєструються в спеціальному журналі.

Особиста гігієна працівників ресторану необхідна для підвищення культури обслуговування споживачів, особливе значення має догляд за шкірою, нігтями, зубами.

Санітарний стан усіх трьох зал ресторану гарний, у ньому чисто, столи покриті чистими полотняними скатертинами. При залах маються приміщення, у яких знаходяться умивальники для відвідувачів.

Персонал дотримує правила особистої гігієни: забезпечений чистим спецодягом, регулярно миє руки, стриже нігті, голиться.

У цілому санітарний стан ресторану «Голодна форель» можна оцінити як добрий. Замічені порушення відносяться до незначних і можуть бути легко виправлені під керівництвом санітарного лікаря ресторану. В якості рекомендації пропонується по можливості більше механізувати й автоматизувати кондитерський цех щоб уникнути зараження продукції в ньому.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали