Курсова робота «Організація надання екскурсійних послуг», 2007 рік

З предмету Туризм · додано 21.12.2007 09:49 · від Svarga · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти організації послуг в готельному господарстві 7 1.1. Класифікація готелів та стан готельних послуг в Україні. 7 1.2. Огляд асортименту послуг, що надаються сучасними готельними підприємствами 11 1.3. Шляхи підвищення якості надання готельних послуг, якість послуги як об’єкт управління 15 Розділ 2. Диференційований підхід до екскурсійного обслуговування, його суть. 20 2.1. Підготовка кадрів для розвитку туристсько-екскурсійної справи 20 2.2. Види угрупувань екскурсантів. 23 2.3. Особливості проведення екскурсії для різних груп. 27 Розділ 3. Організація екскурсійних послуг в ВАТ ГТК „Інтурист-Закарпаття” 30 3.1. Характеристика досліджуваного підприємства 30 3.2. Перелік та опис екскурсійних послуг, запропонованих готелем. 33 Висновки 41 Перелік використаної літератури 46 Додаток 1. 48 Додаток 2 51 Додаток 3 52 Додаток 4 54 Додаток 5 57

Висновок

Туризм на сьогоднішній день являється важливим об'єктом вивчення. Туризм можна вивчати, як науку, займатися його вдосконаленням, так як він є суттєвим комплексом світового господарства. І на прикінець, необхідно приділяти увагу індустрії туризму, як важливому сектору економіки країни. Щоб досягти успіху в туризмі, необхідно забезпечити новий професіоналізм, складовою частиною якого є розумне регулювання туристичної діяльності в галузі захисту прав і інтересів споживачів, поєднюючі елементи державного врегулювання та саморегулювання.

Розвиток готельного господарства сьогодні є надзвичайно актуальним, оскільки туризм є одним із важливих чинників виходу нашої економіки з кризи, стабільного і динамічного збільшення надходжень до бюджету, позитивного впливу на стан справ у багатьох галузях народного господарства, підвищення зайнятості населення, розвитку у ринкових відносинах.

Водночас подальший розвиток туризму стримує відсутність належної інфраструктури, відповідних сервісних умов, що в свою чергу позначається на рівні якості обслуговування туристів. Стан розвитку галузі не відповідає потенційним можливостям держави, яка має все необхідне для розвитку туристської індустрії: природні умови, історико-культурні та матеріальні ресурси.

Саме готельні підприємства виконують одну з найважливіших функцій у сфері обслуговування туристів: забезпечують їх сучасним житлом і побутовими послугами. Витрати на готельні послуги становлять приблизно від 30% до 50% усіх витрат у кошторисі туристів. Окрім того, готельний комфорт є головним предметом зацікавлення туристів. Важливим чинником розвитку туризму є якість обслуговування туристів у готелях. Дослідження показують, що якість обслуговування туристи оцінюють в чотири рази вище, ніж адекватність і поміркованість ціни, і в 1,2 рази вище, ніж якість самого туристичного продукту. Тому настільки актуальною на сьогодні є проблема зміцнення існуючої матеріально-технічної бази готелів, зокрема її реконструкції та модернізації.

Предметом дослідження є особливості в функціонуванні, розробленні, застосуванні різних методів щодо удосконалення туристично-екскурсіної діяльності готельного підприємства в сучасних ринкових умовах на прикладі ВАТ ГТК «Інтурист-Закарпаття».

Не дивлячись на те, що готельний бізнес є специфічною областю діяльності, він, як і інші сфери, потребує реклами. Реклама, особливо стратегічного планування, промоушн - акцій і можливості просування готелю потребує особливої уваги.

Реклама в засобах масової інформації: радіо- теле- реклама, пряма поштова реклама. Проведення акцій як засіб залучення клієнтів до готелю. Так як вибір готелю виконується зарані, слід звернути увагу безконтактному знайомству потенційного клієнта з готелем.

Для того, щоб готель успішно розвивався і був відомим потрібно застосовувати такі методи:

• реклама у буклетах турфірм, розміщення настінних календарів, плакатів;

• розповсюдження іншої сувенірної продукції;

Для свого розвитку готель повинен брати участь у ярмарках та виставках. Це вже означає, що підприємство досягло певного рівня і може представити плоди праці і досвіду. Брати участь – позиціонувати свій продукт на ринку послуг.

Участь у виставках допоможе:

• росту фірми;вивченню ринку;

• розширенню кількості клієнтів;

• пошук нових ділових партнерів;

Персонал сьогодні стає найважливішим ресурсом готелю, яким потрібно грамотно управляти. Одним із сучасних підходів до підготовки службовців, є концепція безперервного навчання за допомогою створення навчально-тренінгового центру. Зокрема це стосується професійного вдосконалення гідів-екскурсоводів.

Тренінги - це ефективне професійне навчання з надання готельних послуг за оригінальними програмами з актуальною тематикою, що дають персоналу нові ідеї, методи, підходи у вирішенні стратегічних і оперативних завдань; підвищенні якості обслуговування. Безперервність процесу навчання досягається плануванням навчання працівників на кожне півріччя і щотижневим проведенням занять із працівниками кожного відділу. Кожен відділ готелю повинен мати свій план навчання, розрахований на півріччя, та визначений час проведення занять.

В курсовій роботі показано технологію туристсько-екскурсійної діяльності на прикладі ВАТ ГТК «Інтурист-Закарпаття» в м. Ужгороді.

Об'єктом дослідження був: туристично-екскурсійний центр ВАТ ГТК «Інтурист-Закарпаття» як складову частину додаткових готельних послуг. Дослідження були спрямовані на вивчення, виявлення не використаних резервів підприємства та подальшого його розвитку, попит туристів на окремі види послуг.

Всі ці дослідження дають можливість проаналізувати економічну ефективність діяльності підприємства та внести певні пропозиції щодо підвищення рівня і якості послуг, конкурентоспроможності підприємства на ринку готельних і туристичних послуг.

На сьогоднішній день ВАТ ГТК «Інтурист-Закарпаття» функціонує за рахунок доходів від виробничої і торгівельної діяльності. Це дало змогу збільшити кількість робочих місць на підприємстві, що позитивно вплинуло на проблему зайнятості населення.

В готелі вже проведено реконструкцію частини номерного фонду проведена заміна застарілого обладнання.

З метою підвищення рівня готельного та туристичного сервісу потрібно звернути увагу на наступне:

• Завершити реконструкцію вестибюльної групи приміщень,

• Звернути увагу на обладнання номерного фонду;

• Впровадити уніфіковані технології надання послуг розміщення та інших додаткових послуг;

• Приділити увагу фірмовому стилю підприємства, розробити і використовувати взірці фірмового одягу, візитні картки, фірмовий посуд та інше;

• Використовувати предмети гостинності разового вжитку;

• Приділити більше уваги професійній підготовці спеціалістів, періодично навчати персонал готелю новим технологіям;

• За рахунок модернізації матеріально-технічної бази провадити автоматизовану систему управління номерним фондом (прийом розміщення-виїзд) та іншими службами додаткових послуг;

• Покращити систему розрахунків з клієнтами, впровадити форму розрахунку по кредитних картках;

• Направляти свою діяльність на розширення асортименту додаткових послуг (сауну, фітнес-центр, тренажерні зали, косметичні кабінети, створення умов для роботи бізнесменів в номерах готелю та ін. ) та забезпечення якості їх надання;

• Розширення туристичного продукту;

• Розширення рекламної компанії;

• Проведення маркетингових та соціологічних досліджень якості надання готельних, туристичних та екскурсійних послуг.

Всі перераховані вище пропозиції дадуть можливість підвищити рівень готельного сервісу, зробити туристичний продукт цікавим і доступним, а підприємство - конкурентоспроможним.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали