Курсова робота «Податок на прибуток підприємств, його характеристика», 2007 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 14.12.2007 00:22 · від саня · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 1. Характеристика та механізм функціонування податкової системи України. 4 1.1. Економічна суть податку на прибуток підприємств та його роль в формуванні доходів бюджету України. 4 1.2. Платники податку на прибуток. Ставка податку. 14 1.3. Механізм визначення прибутку підприємства. 20 2. Механізм формування прибутку та сплата податку на прибуток на прикладі підприємства СП «Транс-Групп». 27 Висновок 30 Список використаної літератури 32 Додатки

Висновок

Податок - одна з найдавніших форм економічних відносин, поява якої зв'язане з найпершими суспільними потребами. Податки являють собою обов'язкові збори, стягнуті державою з господарських суб'єктів і з громадян по ставці, встановленої в законному порядку. До податків відносили різноманітні види платежів з доходів окремих громадян на користь держави чи государя. Це могли бути різного виду відрахування, податі, данини, мита і збори, як грошові так і натуральні (зерном, вином і т.п.) Люди про податки думали завжди з двох сторін: одні - про те які податки установити і як їх зібрати, а інші - про те, як їх платити чи як від них іти.

Податкова система виникла і розвивається разом з державою. Податки є необхідною ланкою економічних відносин у суспільстві і, найчастіше, основною формою доходів держави.

Податковий механізм використовується для економічного впливу держави на суспільне виробництво, його динаміку і структуру, на стан науково-технічного прогресу.

Вивчивши і проаналізувавши механізм функціонування податкової системи, можемо виокремити кілька принципів "гарної податкової системи":

1. Економічна ефективність. Податкова система повинна носити заохочувальний характер, не заважати ефективному використанню ресурсів, розвитку підприємництва.

2. Дешевина оподатковування. Закони про податки повинні бути простими по формулюванню, а процедура стягування податків повинна бути щодо дешевої. Адміністративні витрати по керуванню податками і дотриманню податкового законодавства повинні бути мінімальними.

3. Гнучкість. Податкова система повинна могти реагувати на зміни економічної ситуації.

4. Визначеність оподатковування. Податкова система повинна мати таку структуру, при якій кожен платник податків точно знає скільки він платить.

5.Справедливість. Податкова система повинна забезпечувати справедливий підхід різним членам суспільства. Кожен платник податків повинен вносити свою справедливу частку в скарбницю держави.

Податок на прибуток підприємств – один із основних видів податків. І якщо казати про значимість – то можна сказати, що цей вид податку займає одне з перших місць.

Податок на прибуток підприємств - це прямий податок, сплачуваний підприємствами з прибутку, одержаного від реалізації продукції (робіт, послуг), основних фондів, нематеріальних активів, цінних паперів, валютних цінностей, інших видів фінансових ресурсів та матеріальних цінностей, а також із прибутку від орендних операцій, роялті та від позареалізаційних операцій.

Ставки податку на прибуток можуть бути постійними, наприклад, із усіх платників береться однаковий відсоток. Податкова ставка буде пропорційна сумі одержуваного доходу чи цінності майна. Або податкова ставка може бути прогресивна, тобто вона зростає зі збільшенням оподатковуваного доходу.

Вивчаючи податкову систему, я встановила, що – це сукупність правових норм, які регулюють розміри, форми, методи і терміни стягнення податків і платежів, що мають податковий характер й необхідні державі для виконання її функцій. Податкові заходи впливають на економічну діяльність суб’єктів і стимулюють економічну та інвестиційну активність. За допомогою податків поповнюється державний бюджет України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення