Курсова робота «Порядок нарахування та обліку допомоги в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності», 2007 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 07.12.2007 17:21 · від DaenyX · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Загальнообов’язкове соціальне страхування на випадок тимчасової втрати працездатності. 6 1.1. Соціальне страхування: основні поняття і принципи. 6 1.2. Основи організації і контролю соціального страхування. 7 1.2.1. Законодавча база страхування 7 1.2.2. Фонд соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності та управління ним. 7 1.2.3. Соціальна політика підприємства і контроль за нею. 9 1.3. Розрахунки за соціальним страхуванням. 10 1.3.1. Платники страхових внесків. 10 1.3.2. Визначення страхових внесків та їх сплата до фонду. 12 1.3.3. Облік та звітність за коштами соціального страхування. 13 2.Порядок нарахування та обліку виплати допомоги в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. 17 2.1. Тимчасова непрацездатність, її документальне оформлення. 17 2.1.2. Вплив страхового стажу працівника на розмір допомоги. 19 2.1.3. Порядок нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності. 20 2.1.4. Облік допомоги на бухгалтерських рахунках в регістрах та звітності. 25 Висновок 27 Список використаної літератури. 29

Висновок

В наш час економічна та екологічна ситуація згубно впливає на стан здоров’я населення, особливо працюючого. Так як незалежна Україна будується на основі соціальних ідеалів, не мало уваги приділяється соціальній політиці та забезпеченню населення. У державі діє система соціального страхування, яка діє для всіх працюючих громадян і працедавців.

Отже соціальне страхування є загальнообов’язковим і забезпечує захист прав людини у разі настання певного страхового випадку. Основним страховим випадком, на жаль, є тимчасова непрацездатність, за якою виплачується допомога.

Саме ця допомога повинна забезпечити людину належним рівнем лікування та матеріального забезпечення. Перші п’ять днів непрацездатності – це відповідальність підприємства, за ці дні допомога виплачується за рахунок операційних витрат. Отже допомога з тимчасової непрацездатності – це витрати підприємства, які відносяться до того виду робіт, які виконував працівник.

Саме тому тимчасова непрацездатність піддається жорсткій перевірці, тому що не рідко працівники вдаються до підробок документів або навіть симулювання, через це листки непрацездатності видаються строго за встановленими нормами і формою.

Право на допомогу мають всі працюючі громадяни, права яких захищає і підтверджує Фонд соціального страхування. Цей державний орган створений для проведення страхування, щоб забезпечувати населення необхідною допомогою у разі захворювання.

Нарахування і виплату допомоги проводить підприємство, тому що це грошові розрахунки і саме воно виплачує допомогу за перші п’ять днів. За решту допомогу виплачує Фонд, тому підприємство має запросити кошти з фонду для виплати. Допомога нараховується в залежності від розміру середньоденної заробітної плати та з врахуванням стажу.

Тимчасова непрацездатність може настати для кожного працівника, тому підприємство зобов’язане забезпечити свій персонал належним профілактично-лікувальними заходами та матеріальними забезпеченням.

В наш час на працююче населення впливає безліч негативних факторів: нестабільна економічна ситуація, жахлива екологія, невідповідні робочі умови, постійні стреси.

Допомога з тимчасової непрацездатності обліковується підприємством, за двома статтями: як власні витрати підприємства і відносини з Фондом соціального страхування.

Виплачується допомога одночасно з заробітною платою, тому що теж є доходом фізичних осіб (оподатковується податком на доходи фізичних осіб). Проте, було не логічним, якби з допомоги відраховувались внески на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Таким чином підприємство нараховує і виплачує допомогу своїм працівникам на підставі доведених документів в розмірі, що розраховується за законом і повинен забезпечувати потреби хворого працюючого.

Отже допомога з тимчасової непрацездатності – це один з предметів обліку заробітної плати працівників., тому його аналіз, перевірка і облік є досить важливим для бухгалтерії і бухгалтерського обліку підприємств взагалі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Загальна побудова обліку зборів на соціальне страхування — Сопко В.В.