Курсова робота «Особливості підготовки і проведення екскурсії за архітектурною тематикою», 2007 рік

З предмету Туризм · додано 04.12.2007 14:40 · від v.e.t. · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Розділ І. Вступ 1.1. Актуальність проведення екскурсій на архітектурну тематику. 1.2. Приморський бульвар Одеси, як екскурсійний об’єкт. Розділ ІІ. Особливості підготовки і проведення екскурсії за архітектурною тематикою 2.1. Робота з спорудами та їх показ. 2.2. Співвідношення між показом та розповіддю. Розділ ІІІ. Екскурсія приморським бульваром Одеси 3.1. Порядок проведення. (маршрут) 3.2. Список пам’яток і об’єктів. 3.3. Контрольний текст екскурсовода. Розділ ІV. Висновки Список використаної літератури

Висновок

Місто Одеса являється одним великим пам’ятником архітектури епохи класицизму. Більшість центральних вулиць міста своїми житловими будівлями, палацами, культурними та мистецькими спорудами являють величезну архітектурну цінність. На жаль, багато будинків ХІХ ст. було зруйновано під час ІІ Світової Війни і після неї через їх критичний стан. Сьогодні спостерігається тенденція до порушення архітектурної цілісності міста шляхом вкраплення у архітектурну композицію інших стилів, які абсолютно не гармонують. Це стосується в першу чергу комерційних установ, магазинів, виробничих організацій та інших юридичних осіб, які після викупу споруди перебудовують її за своїми вподобаннями та функціональними потребами. Шляхом вирішенням цієї проблеми я вбачаю прийняття законопроекту про заборону продажі об’єктів архітектурної цінності приватним особам, або встановлення жорстких умов щодо зовнішнього оформлення таких об’єктів та їх реставрації. Закордонний досвід показує нам такий приклад щодо збереження архітектурних об’єктів. При продажі об’єкту юридичній особі чи організації, місцева влада зобов’язує її до регулярного проведення реставраційних робіт споруди (не тільки фасаду, як це робиться у нас), внутрішніх дворів, підвальних приміщень. Також забороняється зміна внутрішнього розпису ті ліпки у приміщенні (якщо такий є і його ще можливо відновити), зміни інтер’єру приміщень (за винятком зйомник легких перегородних панелей). Такий підхід знімає фінансове навантаження та відповідальність за об’єкт з держави і, в той же час, дозволяє зберегти його цілісність та недоторканість. Організації, яка викупила такий об’єкт за проведення його реставрації надаються знижки в оренді, або її відміна, звільнення від деяких податкових обкладень на певний час. Потрібно розробити розумну політику, щоб така співпраця була вигідна обом сторонам. Крім того старовинні будівлі є престижними і виглядають досить імпозантно, створюючи імідж організації-орендарю та приваблюючи клієнтів.

Приморський бульвар м. Одеси є привабливим для туристів, має цікаву збірку об’єктів культури, мистецтва та архітектури. Екскурсія бульваром є досить різноманітною. З точки зору екскурсовода, можна сказати, що проведення екскурсії Приморським бульваром не легка задача. Для її проведення потрібно володіти обширним матеріалом з історії Одеси, основами знань в архітектурі, ораторськими якостями для утримання уваги групи на маршруті. Зібраний мною матеріал все ще не є достатнім для проведення екскурсії, але на рівні подачі інформації туристам – достатньо розкриває тему, дає повне знайомство з усіма пам’ятками бульвару, розкриває їх історію та архітектурні штрихи.

З точки зору маркетингу, слід зазначити що Приморський бульвар здобуває своїх відвідувачів лише шляхом особистої реклами. Особисто я б розробив рекламну кампанію для цього міста з метою збільшення потоків туристів. Кошти на таку кампанію можна було б зібрати з торгових точок поблизу Бульвару, адже їхній прибуток на пряму залежить від кількості відвідувачів. Також непоганою ідеєю було б побудувати хоча б один заклад харчування у гармонії з архітектурним комплексом бульвару. Вільним є місце на пагорбі нижче бульвару неподалік від фунікулеру. Для переміщення до будівлі ресторану можна було б встановити ліфти, ресторан обладнати лоджіями з прекрасним видом на морський вокзал та море. Такий заклад користувався неймовірним попитом і був би контрастом шатрам та мілким торговим точкам на бульварі.

Слід проводити дослідження у кожній групі людей, які проходять екскурсійну програму. Опитування дозволять виявити всі недоліки у веденні екскурсії та ліквідувати їх. Крім того опитування може відкрити нові напрямки проведення даної екскурсії.

Не останнім питанням є також оснащення бульвару, його інфраструктура. Великою проблемою Одеси та бульвару зокрема є недостатня кількість баків для сміття та Bio-WC. Велика кількість сміття на вулицях міста псує позитивне враження від побаченого. Для збільшення кількості туристів – відвідувачів Приморського бульвару потрібно розширити інфраструктуру обслуговуючих закладів, наладити їх роботу.

Одним з головних факторів розвитку місцевого туризму є робота Морського вокзалу та Порту Одеси. За часів коли через порт Одеси проходила велика кількість кораблів місто процвітало. Потрібно створити нові пасажирські маршрути державного та міжнародного сполучення з зупинкою у місті Одеса, що призведе до значного приросту туристських потоків та забезпечить стабільний дохід у казну міста. Звичайно, як уже було зазначено вище розширення пропускної здатності місця відвідання потрібні значні капіталовкладення, але цей факт не повинен лякати інвесторів, адже вкладення у місця туристських відвідувань та відпочинку є швидко ліквідними та мають високий приріст капіталу за короткий час. Єдиним каменем спотикання для подальших інвестицій у інфраструктуру Приморського бульвару є законодавча та політична нестабільність у нашій державі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали