Курсова робота «Організація торгівлі на непродовольчому ринку», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 04.12.2007 14:40 · від Юра · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Значення спеціалізованих непродовольчих ринків в інфраструктурі внутрішньої торгівлі 2. Економічна характеристика господарської діяльності спеціалізованих непродовольчих ринках 3. Організація торгівлі на спеціалізованих непродовольчих ринках 3.1. Характеристика ринкового господарства спеціалізованого непродовольчого ринку СП „Укртехносинтез” та його структурних елементів 3.2. Організація системи послуг в торгівлі на спеціалізованому непродовольчому ринку СП „Укртехносинтез”. 3.3. Організація роботи та правила функціонування спеціалізованого непродовольчого ринку СП „Укртехносинтез” 4. Напрями вдосконалення функціонування спеціалізованого непродовольчого ринку СП „Укртехносинтез” Висновки та пропозиції Література

Висновок

Торгівля на ринках сьогодні відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні населення як продовольчими, так і непродовольчими товарами.

В економічному плані роль торгівлі на ринках зводиться до того, що вона є ефективним механізмом товарно-грошового обміну і реалізації комплексу послуг, сферою створення великих обсягів товарообігу і перерозподілу грошових коштів.

Яскравим прикладом серед підприємств непродовольчого ринку стало СП «Укртехносинтез». За досліджуваний період воно показало себе як процвітаюче лідируючи підприємство на ринку непродовольчих товарів в даному регіоні. Свідченням цього стали економічні показники. Так рентабельність за останні 3 роки варіювала на рівні 50-60%, що є досить високим показником торгівельної діяльності. При такій рентабельності підприємство отримало прибутку на суму близько 3350тис. грн. Найбільшу питому вагу в структурі елементів непродовольчого ринку склали роздрібні торгівельні підприємства (80%), решту – підрозділи обслуговування та господарсько-будівельні підрозділи.

Потенційна потужність даного підприємства складає близько 650 торгових місць серед наявних 700. Це є досить непоганим свідченням того, що ринкове підприємство створює всі необхідні умови для ведення торгівлі

Склад структурних елементи підприємства непродовольчого ринку СП «Укртехносинтез», представлений підрозділами обслуговування, торгівельними і господарсько-допоміжними підрозділами. Окрім цього у формуванні структури підприємства ринку беруть участь залучені структурні елементи – улаштовані ринком самостійно і передані в довгострокову оренду роздрібні і дрібногуртові торгівці.

Широкий спектр послуг, які надає підприємство створює сприятливий клімат для ведення торгівельного бізнесу. Так, серед послуг зайняли місце на ринку наступні:

– послуги оренди, що передбачає надання в прокат торгівельного обладнання та оснащення торговцям;

– послуги побутового та сервісного характеру;

– послуги пов'язані із купівлею товарів, з наданням допомоги покупцям щодо використання придбаних товарів, створення сприятливої обстановки для відвідування магазину;

– послуги виробничого характеру;

– транспортні і вантажно-розвантажувальні послуги;

– інші послуги.

Для легітимності ведення торгівлі, ринок СП „Укртехносинтез” керується у своїй діяльності законодавством України. Окрім цього, він активно співпрацює з місцевим органами влади щодо узгодження режиму роботи ринку, з санітарно-епідеміологічною службою, пожежним наглядом, архітектурно-будівельною комісією. Улаштування та утримання території ринку СП „Укртехносинтез” відповідає вимогам Санітарних правил утримання територій населених місць.

Але як і будь-яке підприємство, СП «Укртехносинтез» потребує удосконалення та розвитку своєї діяльності. Серед основних напрямків, які в подальшому забезпечать більш ефективне функціонування на непродовольчому ринку є:

розширення функцій ринку, зокрема: надання послуг. Сюди можуть входити послуги з надання для тимчасового проживання тих ринкових продавців, які прибули з віддалених місцевостей та інших регіонів;

запровадження мережі роздрібних торговельних підприємств і роздрібних одиниць зі спеціалізацією продовольчого напрямку. Така наявність елементів ринку на непродовольчому ринку сприятиме доповненню асортименту ринкової реалізації, і дозволить залучити більше торгових одиниць, що відповідно збільшить потенційну потужність самого ринкового підприємства, а отже, і товарообіг.

спрямування діяльності стихійних ринків, що функціонують поблизу ринку СП „Укртехносинтез” у цивілізоване русло шляхом вжиття передбачених законодавством контрольно-наглядових заходів, що призведе до посилення процесу легшої деталізації товарно-грошового обігу, істотного зменшення надходження в продаж неякісних товарів:

удосконалення нормативно-правової бази у сфері землекористування, взаємовідносин ринку із місцевими органами виконавчої влади суб’єктами підприємницької діяльності, товаровиробниками,

У міру реалізації пріоритетних напрямів розвитку і функціонування ринку СП «Укртехносинтез» будуть створені умови для поступового перетворення ринку у торговельно-сервісний комплекс, який буде сукупністю функціонального контролю ї організаційно взаємопов'язаних об'єктів торгівлі і надання послуг, зосереджених у єдиному будівельно-архітектурному комплексі із спільним органом управління.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення