Курсова робота «Реклама на Україні», 2007 рік

З предмету Маркетинг · додано 26.11.2007 20:26 · від loreleya · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Визначення реклами 5 2. Соціально-економічна суть реклами 7 2.1. Задачі реклами 7 3. Функції і результати впливу реклами 9 4. Цілі реклами 15 5. Основні підходи до класифікації реклами 17 5.1. Класифікація реклами по основних, найбільш поширених засобах розповсюдження 19 6. Інструмент реклами XXI століття: Спам 25 7. Світовий рекламний ринок 34 7.1. Співвідношення сил 35 8. Рекламно-комунікаційний ринок України 38 8.1. Об'єм ринку реклами України в традиційних медіа в 2006 році і прогноз на 2007 рік 39 9. Сучасні тенденції українського рекламного креатину 46 Висновки 52 Список використаної літератури 57

Висновок

Важливо відзначити наступні моменти загального плану:

• рекламно-комунікаційний ринок України продовжує розвиватися хорошими темпами і стійкою динамікою по всіх своїм структурним сегментам;

• для коректної оцінки сумарних темпів зростання (особливо в медіа) необхідно пам'ятати, що експерти додали до структури ринку ряд раніше неоцінюваних сегментів (політична реклама, спонсорство на ТБ, транспортну і внутрішню реклами);

• всі цифри приведені без урахування податків.

Ряд прогнозів-зауважень по окремих значущих сегментах ринку реклами 2007:

Телебачення: Зростання цін на телерекламу продовжиться (до 30-35%), хоча темпи такого зростання і знизяться в порівнянні з 2006 роком. Процес витіснення невеликих рекламодавців з цього виду медіа стане ще очевиднішим.

Преса: У 2007 році в сегменті друкарських медіа продовжаться основні процеси, які почалися вже в кінці 2006 року:

1. утворення нових медіа холдингів і sales houses;

2. активна покупка існуючими медіа-холдингами окремих проектів і висновок на ринок нових проектів, зокрема, вихід відомих міжнародних брендів;

3. поява нових сегментів на українському ринку друкарських ЗМІ;

4. впровадження дорогих видавничих технологій і перехід на якісно новий рівень існуючих медіа-проектів;

5. подальше зростання регіональної преси за рахунок розширення географії споживчих ринків у цілого ряду сегментів (банки, мобільні оператори, торгові центри і т.д.) і підвищення інтересу рекламодавців до регіональних ринків, а також за рахунок необхідності локалізації цілого ряду рекламних кампаній в рамках окремо взятих регіонів.

Дані процеси можуть привести до глобального переструктурірованію сегментів і перерозподілу доль по доходу від реклами як між сегментами, так і усередині них, а також до зміни лідерів по доходу від реклами усередині сегментів і зміні пріоритетів читачів при виборі ЗМІ.

У 2007 році конкуренція з рівня видань перейде на рівень крупніших гравців - медіа-холдингів і sales houses, як це кілька років тому відбулося в ТБ сегменті.

Коли закінчаться процеси злиття і поглинань - ринок преси стане прозорішим і цивілізованішим по ряду ключових чинників:

• продаж реклами що лідирують sales houses дозволить рекламодавцям розмістити рекламну кампанію в цілій лінійці видань різної періодичності, формату і спрямованості, що скоротить тимчасові і грошові витрати і оптимізує медіа-показники;

• розвиток основної медіа-панелі MMI, проведення спеціалізованих досліджень (наприклад, діловий сегмент), - дозволить здійснювати точне планування рекламної кампанії в пресі, грунтуючись на об'єктивних ринкових показниках;

• покупка і впровадження дорогих технологій, які зможуть собі дозволити крупні медіа-холдинги, істотно підсилять ту, що інформаційну становить проектів (мультимедійні news-rooms, єдині редакторські системи і ін.), дадуть можливість проводити якісний продукт в on-line і off-line версіях і проводити інтегровані рекламні кампанії;

• впровадження вдосконалених дослідницьких методик і методів обробки даних, які дозволять порівнювати між собою різні медіа-сегменти і оцінювати їх ефективність як рекламоносителей для різних цільових аудиторій (наприклад, порівняти обхват ТБ і щоденних газет).

Всі ці процеси приведуть до підвищення конкурентоспроможності сегменту друкарських ЗМІ і дозволять істотно підвищити частку по доходу від реклами.

Зовнішня реклама: Серед чинників, які впливатимуть на динаміку розвитку ринку зовнішньої реклами в 2007г. можна виділити наступні:

• продовжаться структурні зміни в галузі, пов'язані з приходом на ринок крупних іноземних інвесторів, що прискорить низку досить динамічних процесів злиття і поглинань, що почалися в 2006г., з одного боку, і привнесе нові стандарти і технології, з іншою;

• основний внесок в динаміку розвитку ринку вноситимуть такі товарні групи як «Торгівля», «Зв'язок», «Автотранспорт». Значне зростання бюджетів цих категорій остаточно скине з п'єдесталу лідерства «Тютюнові вироби» і «Алкогольні напої»;

• насичення рекламними конструкціями крупних міст і, особливо, їх центрів, приведе до уповільнення темпів кількісного зростання, використання, перш за все, крупними гравцями ринку, нових технологічних і конструктивних прийомів, європейських стандартів «вуличних меблів» в міському середовищі;

• найбільші темпи зростання рекламних конструкцій як і раніше показуватимуть дрібні і середні міста, а також траси.

Інтернет:

PricewaterhouseCoopers представила свій щорічний прогноз ринку медіа на період 2004-2008 роках. Цей ринок в найближчі 4 роки ростиме на 6,3% в рік. Основною причиною зростання стане небувалий підйом активності в інтернет-рекламі.

Аналітики вважають, що інтернет є не тільки самим швидкорослим рекламним носієм, але і найперспективнішим. Правда, роблять обмовку, що швидке зростання, можливо, є слідством того, що інтернет-реклама відносно молода. Не виключено, що через декілька років швидкість росту серйозно зменшиться.

Видавці друкарських ЗМІ звикли боротися за рекламу з телебаченням. Незабаром їм, ймовірно, доведеться відкрити другий фронт - деякі аналітики передбачають, що на рекламу, яку споживачі одержують по комп'ютерних мережах, рекламодавці незабаром витрачатимуть більше, ніж на оголошення в журналах.

У звіті агентства JupiterResearch висловлено припущення, що на рекламу в Інтернеті (сплачені повідомлення на сайтах і пропозиція інших інтернет-послуг, наприклад пейджінга і електронної пошти) в 2007 р. витрачатимуть стільки ж, скільки на рекламу в журналах, а в 2008 р. - ще більше.

Смерть традиційної реклами:

У рекламній індустрії вже декілька десятиліть існує загальноприйнятий афоризм - "Половина рекламного бюджету витрачається дарма. Біда в тому, що невідомо яка половина". Реклама завжди вважалася залежною від успіху і непередбачуваних капризів споживачів. Останні півстоліття рекламні компанії намагалися перетворити рекламу на точну науку. Але з появою Інтернету, багато правил гри на цьому ринку серйозно змінилися.

Компанії продовжують шукати найефективніші методи для рекламування своїх товарів і продуктів. Автомобілебудівні компанії, наприклад, намагаються відповісти на питання: як краще отрекламіровать нову модель машини - запросити журналіста на обід і дати йому машину на прокат, щоб він міг написати статтю про свій досвід управління нею, або купити дві сторінки реклами в журналі, в якому працює цей журналіст?

Сьогодні компанії зобов'язані ставити такі питання, тому що споживачі стають проникливішими, а методи реклами - все більш різноманітними. Радіо за останні вісім років також продемонструвало ознаки зростання популярності - споживання радіопрограм підвищилося приблизно з 950 до 1050 годин в рік. Але найрізкіше підвищення в популярності належить Інтернету - з нульового рівня в 1997 році до 200 годин в рік в 2004 році. Поза сумнівом, Інтернет значно поступається ТБ і радіо, але він вже обігнав газети: на читання газет американець витрачає приблизно 200 годин в рік - цей показник не міняється близько десяти років. Інтернет, здатний передавати новини вмить, а не наступного дня, відбирає аудиторію у традиційних ресурсів новин.

Рекламні витрати в Інтернеті ростуть набагато швидше ніж в будь-якій іншій сфері масової інформації.Крім того, реклама в Інтернеті - дешевше, ніж традиційна. Наприклад, приблизно 1% відвідувачів певного сайту клікаєт на рекламні банери. Приблизно стільки ж споживачів відгукуються на поштову рекламу.

Одна з нових рекламних стратегій - розпізнати спеціальну групу покупців, яких називають "про-потребітелі" - "професійні споживачі". Ці люди, які складають приблизно 20% всіх споживачів, рахують себе добре поінформованими. У певному значенні, вони є "авангардом" споживчого класу. Вони відкидають традиційні методи реклами, і вважають за краще проводити детальні дослідження за допомогою Інтернету. При цьому, вони не довіряють компаніям, у яких немає інтернет-представництва. Вони дізнаються про нові товари, особливо технологічних новинках, раніше інших, і їх ради сильно впливають на покупки їх друзів і колег. Нині багато компаній намагаються "достукатися" саме до "про-потребітелей", для чого рекламодавцям доводитися застосовувати нестандартні методи роботи.

В той же час, багато експертів вважають що фундаментальні основи індустрії маркетингу не зміняться. Індустрія реклами постійно міняється, але головна причина її існування залишилася тією самою. Багато років тому, один журналіст запитав директора компанії Coca-Cola, чому його фірма, не дивлячись на те що вона вважається самою впізнанною в світі, продовжує витрачати мільярди доларів на рекламу. "Якщо твій літак досяг потрібної висоти", - відповів директор, чи "означає це що ти можеш відключати двигун?".

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали