Курсова робота «Банки: структура і його основні функції», 2007 рік

З предмету Макроекономіка · додано 25.11.2007 08:34 · від Listat · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Становлення банківської системи 2. Структура банківської системи: 2.1. Роль, значення та організація діяльності центральних банків. 2.2. Функції, типи та правова основа діяльності комерційних банків в України. 2.3. Загальна характеристика операцій банку. Пасивні і активні операції комерційних банків 3. Банківська система України. Шляхи розвитку банківського ринку в Україні Висновок Список літератури Додатки

Висновок

Банківська система України, незважаючи на складнощі, обумовленні політичною системою в державі, залишилися найбільших сегментом фінансового ринку України. В сучасні Україні банківська система є дворівневою структурою управління фінансовими ресурсами, представлено 1) Національний банк України і його структурами, 2) комерційними банками різних форм власності спеціалізації її територіального рівня. Національний банк належить до верхнього рівня і здійснює функції, типові для центрального державного банку європейських держав є емісійним і розрахунковим органом державної влади, банком банків і банкіром уряду України. Українські комерційні банки намагаються, відповідно до власних можливостей, максимально диверсифікувати свою діяльність, пропонуючи комплексне банківське обслуговування та здійснюючі різноманітні операції, передбачені чинним законодавством.

Головними джерелами регламентації роботи банків є Закони України ”Про банки і банківську діяльність”, ”Про національний банк України”, ”Про заставу”, ”Про лізинг”, ”Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” та ін.

Сьогодні в Україні найпотужнішими банками є Приватбанк, Райффайзенбанк Аваль, Укрсиббанк, Державний експортно-іпортний банк, Укрсоцбанк.

Для підтримки ліквідності банківської системи Національний банк України у жовтні здійснив рефінансування банків на загальну суму 300.4млн. грн. Всього за січень – жовтень 2006р. загальний обсяг операцій рефінансування банків становив 7719.4млн.грн. В даний період продовжує тривати тенденція до збільшення ресурсної бази банків – загальний обсяг депозитів збільшився з початку року на 27% (темп приросту вкладів населення 3%, приріс депозитів юридичних осіб 1.7%(за жовтень)); кредитні вкладення збільшились з початку року на 51.4% (фізичними особам – 7.6%, кредити юридичним особам – 1.8%(за жовтень)).

У цьому дослідження сучасного стану та перспектив розвитку банківських систем України потребує виділення найважливіших проблем, що мають бути вирішенім в ході реформування національної фінансово-економічної системи :

високий ступінь невідповідності між формами власності та рівнями ефективності діяльності в банківській та виробничо-промисловій сферах;

нераціональна територіальна структура – наявності відчутної конкуренції у великих торгівельно-промислових центрів;

недостатність правової бази в галузі фінансової діяльності в цілому;

незалежна участь іноземного капіталу, іноземних банків та їх філій, що істотно обмежує приплив іноземних інвестицій.

Важливу роль повинно зіграти розширення ліцензування, що враховувало б статутні капітали кредитних інститутів та їх стан в цілому. Нарешті, необхідно виділити одне з найважливіших завдань – підтримання стійкості та надійності банківської діяльності при одночасному забезпеченні необхідного рівня доходності банківських операцій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали