Курсова робота «Розвиток творчих здібностей у розумово відсталих дітей», 2006 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 14.11.2007 23:54 · від sv · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Особливості розвитку творчості у дітей з нормальним та порушеним інтелектом. 5 1.1. Творча діяльність, як психологічна категорія. 5 1.2. Чинники розвитку творчої діяльності. 9 1.3. Причини недорозвитку творчих здібностей у розумово відсталих школярів. 16 Розділ ІІ. Шляхи актуалізації творчих можливостей у розумово відсталих молодших школярів. 24 2.1. Організація формуючого експерименту, спрямованого на розвиток творчості. 24 2.2. Особливості динаміки корекційної роботи, спрямованої на розвиток творчих здібностей і оцінка її ефективності. 27 Висновки 31 Список використаних літературних джерел 33

Висновок

Проаналізувавши загальну та спеціальну літературу, ми з’ясували, що творча діяльність – це здатність дивуватися і пізнавати, вміння знаходити рішення в нестандартних ситуаціях; це спрямованість на відкриття нового здатність великого усвідомлення свого досвіду. Розвиток творчості залежить не лише від інтелектуального рівня, а й від особистісних якостей, потреб індивіда виховного впливу на нього. Значну роль у розвитку для дитини відіграє гра, що є однією з форм дитячої творчості, яка сприяє розвитку творчих здібностей.

У розумово відсталих дітей творчість є недорозвиненою, тому що відсутні або наявні в недостатній мірі умови для її розвитку, а саме: фізичні, соціально-економічні, психологічні; відсутній ранній початок розвитку творчих здібностей, заздалегідь створене середовище стимуляції творчої діяльності, максимальне напруження творчих сил; відсутність свободи у виборі діяльності, у чергуванні справ у тривалості занять однією якоюсь справою, у виборі способів праці; відсутність допомоги дорослих; наявність комплексу переживань, негативних оцінок, негативного ставлення з боку оточуючих до учнів, упередженість вихователів, вчителів, та наявної в них установки обмеженості щодо творчих можливостей розумово відсталих, психічна пасивність дітей-олігофренів, низька розумова працездатність.

В процесі дослідження вчені з’ясували як при допомозі спеціальних корекційних засобів можна розвинути творчі здібності в розумово відсталих дітей, які раніше здавались зовсім неспроможними до творчості. Крім того від гнучкості пізнавальних процесів певною мірою залежить нездатність дітей-дебілів виконувати завдання творчого характеру, що складає причину недорозвитку творчих здібностей.

Під час дослідження вченого Лурії О.Р. підтвердилась гіпотеза про доцільність використання спеціальних методів психокорекції, спрямованих на знімання емоційної напруги, скутості, комплексу неповноцінності, які підвищують творчі можливості розумово відсталих дітей [20].

Розроблена ним програма корекційних занять спрямована на розвиток дозволяє психологу будувати свою роботу з дітьми початкових класі допоміжної школи, прослідковувати динаміку розвитку їх особливості, творчих вмінь, виявляти особливості творчої діяльності розумово відсталих дітей, визначати умови від яких залежить розвиток творчої діяльності даного контингенту дітей. Для вищої ефективності роботи варто якомога більше проводити додаткових занять.

Я вважаю, що в даній курсовій роботі, повністю виконані завдання дослідження, тобто зроблений аналіз психолого-педагогічної наукової літератури щодо змісту і структури творчої діяльності та умов її розвитку у дитини; діагностика розвитку творчих здібностей розумово відсталих дітей; детально розглянула розроблену програму корекційної роботи, спрямовану на створення умов реалізації творчих здібностей учнів допоміжної школи

В даній роботі були описані такі методи, як психогімнастика, психомалюнок, ігрова терапія, казкотерапія, ігри та завдання творчого характеру.

Розглянута програма і зміст корекційних занять можуть бути використані в роботі психолога допоміжної школи для особистісного розвитку розумово відсталих початкових класів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали