Курсова робота «Контроль за матеріально відповідальними особами», 2007 рік

З предмету Контроль, аудит, ревізія · додано 31.10.2007 16:47 · від Grey_S · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Характеристика матеріальної відповідальності працівників 6 1.1. Визначення матеріально відповідальності 6 1.2. Класифікація мат відповідальності 10 Розділ 2. Методика контролю за діяльністю МВО 20 2.1. Завдання, об'єкти, джерела інформації і методичні прийоми контролю суспільної власності 20 2.2. Контроль добору і призначення працівників на посади з матеріальною відповідальністю 22 2.3. Контроль забезпечення збереження суспільної власності і організація матеріальної відповідальності 25 2.4. Контроль за роботою матеріально відповідальних осіб та ліквідації заборгованості 31 Розділ 3. Особливості контролю в умовах використання сучасних індивідуальних технологій 36 3.1. Методи проведення контролю і ревізії в умовах автоматизації.36 3.2. Захист інформації в умовах автоматизації обліково-контрольних процедур 44 Висновки 48 Список використаних джерел 50

Висновок

У процесі ревізії перевіряється організація матеріальної відповідальності і визначається розмір збитку, заподіяного ревізованому підприємству.

Розмір заподіяного підприємству збитку визначається за фактичними витратами, на підставі даних бухгалтерського обліку, виходячи із вартості матеріальних цінностей в ринкових-цінах. Для окремих гостродефіцитних матеріалів, а також продуктів харчування (молоко, мол око продукти та ін.) спеціальними нормативними актами розмір заподіяного збитку визначається у роздрібних цінах підвищених у двох-трьох кратному розмірі і більше.

У процесі ревізії перевіряється виконання заходів до забезпечення збереження суспільної власності і організації матеріальної відповідальності з використанням методичних прийомів службового розслідування І слідчо-юридичного обґрунтування, дослідження документів І нормативно-правового регулювання. Джерелами інформації є дані бухгалтерського обліку з субрахунку 375 "Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків", договори про матеріальну відповідальність, інвентаризаційні описи, а також нормативні документи, що регулюють матеріальну відповідальність працівників підприємства.

Відшкодування матеріального збитку проводиться при наявності письмової згоди працівника з розпорядженням адміністрації підприємства про утримання із заробітної плати. Розпорядження адміністрація підприємства про утримання може зробити не пізніше двох тижнів з дня виявлення заподіяного працівником збитку. При відсутності письмової згоди працівника утримання не проводиться і питання про відшкодування збитку розглядається за позовною заявою адміністрації судом.

Відшкодування збитку проводиться незалежно від притягнення працівника до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності за дії (бездіяльність), якими завдані збитки підприємству.

Для звернення адміністрації до суду з питань стягнення із працівників матеріального збитку, завданого підприємству, встановлюються такі строки:

за збиток, заподіяний підприємству при виконанні трудових обов'язків, працівники, з вини яких завдано збиток - один місяць з дня виявлення заподіяного працівником збитку;

у всіх інших випадках заподіяння підприємству збитку - один рік з дня виявлення заподіяного працівником збитку.

За допомогою отриманої в даній роботі інформації можна буде:

• застосовувати методичні прийоми контролю суспільної власності акціонерних товариств, спільних підприємств та інших суб'єктів господарювання;

• контролювати добір і призначення працівників на посади з матеріальною відповідальністю;

• вести контроль збереження суспільної власності у різних структурах господарювання;

• організовувати матеріальну відповідальність працівників господарських структур;

• визначити майнову відповідальність працівників при виникненні нестач, розтрат і крадіжок;

• оформляти претензійні документи до правоохоронних органів на нестачі, розкрадання та інші втрати майна;

• контролювати роботу матеріально відповідальних осіб, попереджувати псування, нестачу, розкрадання майна.

Отже, при ключовій ролі процесу контролю за діяльністю матеріально-відповідальних осіб можна досягти великих результатів у досягненні бережливого та свідомого ставлення працівників підприємства до матеріальних цінностей

Таким чином, зважаючи на застарілість нормативно-правової бази, яка регулює контроль за діяльністю матеріально-відповідальних осіб виникає велика кількість суперечок і колізій, які вимагають судового їх вирішення. Отже, в першу чергу необхідно стабілізувати і затвердити нормативну базу, яка буде відповідати сучасним вимогам і світовим стандартам.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали