Курсова робота «Платежі за ресурси», 2006 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 24.10.2007 22:14 · від asaxu · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні аспекти обчислення і сплати в бюджет ресурсних платежів 1.1. Нормативно правова база. 1.2. Огляд економічних джерел. 2.Економічна характеристика основних фінансових показників підприємства 2.1. Організаційний статус підприємства. 2.2. Оцінка фінансового стану 3. Особливості обчислення та сплати в бюджет ресурсних платежів 3.1. Платежі за технічні ресурси. 3.1.1. Податок із власників транспортних засобів 3.1.2. Податок на нерухоме майно (нерухомість). 3.2. Платежі за природні ресурси. 3.2.1. Плата за землю. 3.2.2. Фіксований сільськогосподарський податок: умови переходу, порядок нарахування та сплати. 3.2.3. Лісовий податок 3.2.4. Збір за спеціальне використання водних ресурсів 3.2.5. Збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок коштів Державного бюджету 3.2.6. Рентна плата за нафту і газ 3.2.7. Платежі за користування надрами. 4. Щляхи вдосконалення обчислення і сплати в бюджет ресурсних платежів Висновки та пропозиції Список використаної літератури Додатки

Висновок

Аналіз системи оподаткування в Україні, її становлення та розвитку дає змогу зробити висновок про недоліки, що їй притаманні. По-перше, це нестабільність податкової системи. Часті зміни в законодавчих актах щодо окремих податків негативно впливають на розвиток підприємницької діяльності. По-друге, суто фіскальне спрямування податкової системи, недостатнє виявлення регулювальної функції основних податків. По-третє, громіздкість системи (велика кількість податків та цільових відрахувань, які мають сплачувати суб'єкти господарювання). По-четверте, складність розрахунків окремих податків та відрахувань.

Причини (фактори), що обумовлюють наявність недоліків у системі оподаткування є досить різноманітними, залежать від впливу об'єктивних і суб'єктивних факторів.

До об'єктивних факторів належать:

• недостатній досвід оподаткування підприємств за умов формування ринкової економіки; недостатня кількість професійно підготовлених фахівців, яких можна було б залучити до розробки законодавчих і нормативних актів з оподаткування;

• стан економіки, дефіцит державних фінансових ресурсів, які обумовлювали прийняття законодавчих і нормативних документів з оподаткування фіскального спрямування.

До суб'єктивних факторів можна віднести:

• брак альтернативних варіантів розробки законодавчих і нормативних документів з оподаткування, монополія Міністерства фінансів, податкової служби щодо їх підготовки, що мала місце на перших етапах становлення системи оподаткування;

• залучення до розробки законодавчих і нормативних документів з оподаткування недостатньо професійно підготовлених фахівців, а в результаті — низька їхня якість, необхідність постійного внесення змін;

• затримка розробки та прийняття окремих законодавчих і нормативних документів з оподаткування, податкового кодексу держави в цілому, спрямованих на вдосконалення системи оподаткування;

• неузгодженість документів з питань оподаткування, які схвалювалися Верховною Радою, запроваджувалися Указами Президента, рішеннями Кабінету Міністрів.

Можна констатувати, що нині негативний вплив більшості факторів об'єктивного і суб'єктивного характеру, які обумовили наявність недоліків системи оподаткування, значно знизився. Отже, створилися умови для прийняття рішень з удосконалення системи оподаткування.

Але варто зазначити, що вдосконалення системи оподаткування не можна розглядати спрощено — тільки як загальне зниження ставок оподаткування і зменшення податкового навантаження на платників. Удосконалення системи оподаткування об'єктивно потребує активізації регулювальної функції податків.

Закономірно, що вдосконалення системи оподаткування суб'єктів господарювання в цілому пов'язане зі змінами окремих податків, а також розвитком таких напрямків підприємницької діяльності (банківська і страхова діяльність, операції з цінними паперами, торгово-посередницька діяльність, мале підприємництво).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення