Дипломна робота «Поняття та види зобов'язань в римському праві», 2007 рік

З предмету Право · додано 22.10.2007 21:31 · від procurator · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. І.Поняття зобов’язання. ІІ. Підстави виникнення зобов’язань. ІІІ. Сторони у зобов’язанні. IV. Виконання зобов’язань. V. Наслідки невиконання зобов’язань. VI. Забезпечення зобов’язань. VII. Припинення зобов’язань, крім виконання. VIII. Види зобов’язань. 1. Договори. 1.1. Поняття і види договорів. 1.2. Умови дійсності договорів. 1.3. Зміст договору. 1.4. Укладання договору. 1.5. Окремі види договорів. 1.5.1. Вербальні контракти. 1.5.2. Літеральні, або ж лібральні (письмові) контракти. 1.5.3. Реальні контракти. 1.5.4. Консенсуальні контракти. 1.5.5. Інномінальні (безіменні) контракти. 1.5.6. Пакти та їх види. 2. Позадоговірні зобов’язання. 2.1. Зобов’язання ніби з договорів. 2.2. Деліктні зобов’язання. 2.3. Зобов’язання ніби з приватних деліктів (квазіделікти). Висновки. Список використаної літератури.

Висновок

Римське право складувалось в обстановці гострої соціальної боротьби, в якій доводилося відмовлятися від багато чого, зберігаючи найкраще. Це і сформувало такі його риси, як строгість, жорсткість правового регламентування, раціоналізм та життєва мудрість. Подібні характеристики і визначили становлення строгої юридичної системи, пов’язаної широкими принципами, які об’єднують правові норми. Висловлюється думка, що римлянам з самого початку вдалося відділити субстанцію права від сфери почуттів та емоцій, і, підкоривши її жорсткому розрахунку, створити із права незалежний від мінливих суб’єктивних поглядів зовнішній організм.

Таким образом, римське право пройшло строгу технічну школу. Особливістю римського права є його пристосовуватись до світового обігу, оскільки Рим активно підтримував торгово-економічні і політичні відносини із сусідніми державами. Це сприяло розробці абстрактних фундаментальних юридичних конструкцій у сфері приватного права.

Римське право займає в історії людства особливе місце: воно пережило народ, який його створив, і два рази підкорило собі світ.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення