Курсова робота «Реформування освіти на сучасному етапі в розвитку українського суспільства», 2007 рік

З предмету Філософія · додано 21.10.2007 18:58 · від Лидия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Філософські та суспільно-політичні аспекти реформування освіти в посткомуністичному суспільстві 1.1. Етапи розвитку суспільства і роль освіти 1.2. Освіта для суспільства знань 1.3. Загальні проблеми та стратегії їх розв’язання Розділ ІІ. Громадянська освіта: інновації, реалії, проблеми 2.1. Розвиток та реформування освіти в період державотворення 2.2. Аспекти громадянської освіти 2.3. Забезпечення виконання цілей освіти Розділ ІІІ. Державна освітня політика в умовах глобалізації: пошуки оптимальної моделі Висновки Список використаної літератури

Висновок

Отже, головною метою реформування освіти в Україні є виховання свідомого громадянина з активною життєвою позицією, готового до трудової діяльності і творчого мислення, самовдосконалення, із сформованими потребами до взаємин з людьми різних національностей і культур світу.

Система освіти в Україні загалом поки ще залишається досить консервативною. Від того, як сьогодні підготовлені вчителі, як організована робота шкіл, як діє освітня ієрархія, як ставляться працівники самої галузі до освіти, а також ті, хто приймає політичні рішення, до модернізації освіти, — залежатиме й результат реформування. Адже найцінніші нововведення в ситуації, не підготовленій до змін, не дадуть позитивних результатів, а тільки створять погану репутацію реформам як таким. Ми ж повинні виховувати підростаючих громадян нашої країни так, щоб вони були здатними жити й продуктивно працювати в суспільстві, яке стає все більш динамічним і складним.

Перехід від тоталітаризму до демократії означає зміну самої філософи суспільства, реалізацію суспільних інтересів не за рахунок інтересів особистості, а шляхом їх пріоритетного розвитку. В контексті загальносвітових процесів економічної, політичної та соціальної глобалізації, так само як і трансформації інформаційного суспільства у суспільство знань, суттєво підвищується значення освіти для всіх без винятку аспектів національного розвитку. В курсовій роботі проведено порівняльний аналіз діючої нині в Україні парадигми освіти, успадкованої від старої радянської системи, і парадигми освіти майбутнього, спрямованої на підтримку та всебічний розвиток здібностей кожної окремої особистості. Сформульовано нагальні проблеми, від розв’язання яких суттєво залежить реальне реформування системи освіти відповідно до загальних суспільних реформ, та

показано можливі шляхи їх вирішення.

Розвиток громадянської, демократичної освіти в Україні неможливий без забезпечення захисту та розвитку авторитету української школи. Особливо актуальною зазначена проблема є в період формування негативного іміджу про українців, Україну, про історію, традиції та цінності української нації. Як свідчить аналіз – негативний імідж про українця, про культуру та історичну пам’ять української нації формують ті, хто найбільше шкоди завдавав та завдає як окремим людям, українській нації, так і Україні в цілому.

Авторитет та життєздатність, життєстійкість українця формується на основі його духовної величі, любові до людей, миролюбства, поваги до інших народів, гостей, культури, охайності, згуртованості та працездатності. Українець завжди служить прикладом для Українця щодо зазначених цінностей. Охайність і порядок у господарстві, затишок у домі, згуртованість у сім'ї та родині, прагнення зберегти духовно-моральні цінності, святині українського народу, були, є і будуть визначальними чинниками українця.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?