Курсова робота «Ефективність використання оборотних засобів підприємства», 2005 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 17.10.2007 23:02 · від girl · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Сутність, склад та класифікація оборотних засобів підприємства Розділ 2. Ефективність використання оборотних засобів підприємства. 2.1. Нормування оборотних коштів підприємства. 2.1.1. Нормування оборотних коштів у виробничих запасах. 2.1.2. Нормування оборотних коштів у незавершеному виробництві. 2.1.3. Нормування оборотних коштів у запасах готової продукції. 2.2. Матеріальні ресурси підприємства та показники їх використання 2.2.1. Нормування витрат матеріальних ресурсів 2.2.2. Показники використання матеріальних ресурсів підприємства 2.3. Показники ефективності використання оборотних засобів на підприємстві. 2.4. Вплив оборотності оборотних коштів на ефективність діяльності підприємства. Висновки. Список використаної літератури:

Висновок

Більш ефективним використанням оборотних фондів передбачено, в першу чергу, вирішення завдання з економії сировинних ресурсів, матеріалів, паливно-мастильних матеріалів, а також електричної енергії. Розрізняють джерела і шляхи економії матеріальних ресурсів. Джерелами економії показано, що впливає на економію ресурсів і чим можна досягнути кращих показників. Шляхами економії показується як і за допомогою яких з існуючих заходів можна заощадити той чи інший вид матеріального ресурсу. Всі можливі заходи економії можна розділити на дві групи: виробничо-технічні та організаційно-економічні.

Найбільшої економії і більш ефективного використання важливого матеріального ресурсу можна досягти, як показало виконання курсової роботи, шляхом комплексної переробки сировини та використанням так званого вторинного ресурсу.

Збільшення оборотності оборотного капіталу має досить великий вплив, тому, що в цей час із запасів компанії вивільняється великий обсяг коштів, які повинні бути направлені для фінансового розширення виробництва.

Основні шляхи прискорення обігу:

- обмеження запасів сировинних ресурсів підприємством та ліквідація запасу готового продукту;
- скорочення процесу виробництва;

- Обмеження норми витрат сировинного ресурсу, паливно-мастильних матеріалів на виготовлення кінцевого товару;

- рівномірне та обґрунтоване придбання товарно-матеріальних цінностей;

- формування запасу ресурсів в межах встановлених мінімумів для безперебійного забезпечення виробничого процесу;

- перешкоджання придбанню непотрібного ресурсу та реалізація надлишкового матеріалу;

- покращення процесу відвантаження та реалізація готового продукту, спрощення документообігу;

- запобігання утворенню надмірного залишку готового товару на складі;

- покращення системи розрахунків з підприємствами-партнерами.

Прискорена оборотність активів на стадії виробництва, на наш погляд, може бути досягнута, в першу чергу, за рахунок скорочення виробничого циклу.

Що ж до оборотності коштів, покращення її можливо досягти шляхом прискорення реалізації продукту за рахунок пошуку нових дилерів, покращення взаємовідносин зі вже існуючими та недопущення створення дебіторських заборгованостей.

Ефективне використання оборотного капіталу є першочерговим завданням підприємства в умовах сьогодення та забезпечується прискоренням оборотності на всіх стадіях кругообігу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення