Курсова робота «Еколого-економічна ефективність вирощування кормових культур», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 17.10.2007 22:50 · від girl · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1.Кормова база, її значення і особливості в розвитку тваринництва 1.1. Поняття, склад, структура, завдання і особливості кормової бази в зоні радіоактивно забрудненої території 1.2. Методика визначення еколого-економічної ефективності кормів 1.3. Огляд літератури Розділ 2.Сучасний рівень економічної ефективності виробництва і використання кормів 2.1. Природно-економічна характеристика підприємства 2.2. Рівень виробництва й еколого-економічна оцінка використання кормових ресурсів Розділ 3.Напрямки зростання еколого-економічної ефективності виробництва кормових культур 3.1. Удосконалення існуючих технологій виробництва та заготівлі кормів 3.2. Особливості і перспектива зростання еколого-економічної ефективності виробництва і використання кормів Висновки і пропозиції Список використаної літератури

Висновок

Надзвичайно гострою проблемою нині є одержання продукції тваринництва, що відповідає нормам радіаційної безпеки людей, у господарствах забрудненої зони. Головним джерелом надходження шкідливих, в т. ч. радіоактивних речовин в організм тварини і їх продукцію, є рослини, споживані тваринами. Звідси випливає, що в рослинництві найбільш критичною ланкою в надходженні радіонуклідів в організм людини є кормовиробництво. Тому одержання екологічно чистих кормів є нині ключовим питанням інтенсифікації галузі тваринництва.

Радіоактивні речовини потрапляють у рослину двома шляхами:

- внаслідок прямого забруднення надземних органів радіоактивними часточками, що випадають з повітря, з наступним поглинанням їх тканинами вегетативних та репродуктивних органів(позакореневе або ареальне надходження);

- через кореневу систему з ґрунту (кореневе надходження).

Збільшення виробництва сільськогосподарської продукції залежить не тільки від зміцнення матеріально-технічної бази сільського господарства, послідовної його інтенсифікації але й від розробки та впровадження в кожному підприємстві науково обґрунтованої системи ведення господарства, яка склалася з трьох систем: землеробства, тваринництва та підсобних виробництв.

Загальний стан проблеми повноцінної годівлі та забезпечення поголів’я худоби кормовими ресурсами в господарстві характеризується зниженням якості, незбалансованістю кормів, їх перевитратою, підвищенням кормо ємності одиниці продукції тощо. В цілому в СТОВ ім. Б. Хмельницького худобу недостатньо забезпечено концентрованими та зеленими кормами. Нестачу їх компенсують грубими та соковитими кормами.

Загальний стан проблеми повноцінної годівлі та забезпечення поголів’я тварин в СТОВ ім. Б. Хмельницького характеризується зниженням якості, незбалансованістю кормів, їх перевитратою, підвищенням кормоємності одиниці продукції.

На основі досліджень встановлено: перше місце в 2003 році за еколого-економічною ефективністю за сумою трьох факторів посідає кукурудза на силос. В 2004-2005 рр. на перше місце за еколого-економічною характеристикою виходить кукурудза на силос. Однорічні трави знаходяться на останніх місцях. Це підтверджує висновок про те, що нині однорічні трави є найбільшими постачальниками радіоактивних елементів у корми та кінцеву продукцію. На підприємстві необхідно запровадити високоефективну технологію вирощування: підбір культур і сортів рослин; оптимальний обробіток ґрунту; дотримання агротехнічних кроків виконання операцій; використання високоякісного насіння; повне забезпечення добривами в межах екологічно-допустимих норм; боротьба з шкідливими організмами (хворобами, шкідниками, бур’янами,); збирання врожаю в оптимальні строки; застосування сучасної техніки.

Створення культурних пасовищ, що забезпечують підвищення продуктивності природних угідь в 4-6 разів і безперебійне надходження якісного корму протягом сезону, має стати основою літнього утримання худоби. Використання культурних пасовищ дає можливість одержувати стабільні прирости живої маси в межах 800-900 грам за добу на голову і більше. Сіяні або природні пасовища, що мають поганий травостій, мають бути поліпшені докорінно.

Для підвищення еколого-економічної ефективності кормовиробництва важливо вирощувати ті культури, що забезпечують найвищий вихід обмінної енергії, найвищі витрати коштів і праці, найменше накопичують шкідливі речовини.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення