Дипломна робота «Закон про кримінальну відповідальність», 2005 рік

З предмету Право · додано 15.10.2007 17:28 · від Лидия · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Закон про кримінальну відповідальність 1.1. Поняття закону про кримінальну відповідальність 1.2. Структура Кримінального кодексу 1.3. Тлумачення закону про кримінальну відповідальність Розділ ІІ. Чинність закону про кримінальну відповідальність у часі та просторі 2.1. Чинність закону про кримінальну відповідальність у часі 2.2. Чинність закону про кримінальну відповідальність у просторі Розділ ІІІ. Кримінальний кодекс України: підсумки та перспективи Розділ ІV. Питання щодо вдосконалення кримінального законодавства України та сфери його застосування 4.1. Можливі способи вдосконалення Кримінального Кодексу Висновки Список використаної літератури

Висновок

За кількістю законів, які приймає Верховна Рада України, ми досягли рівня провідних країн Європи. Однак їх якість не відповідає вимогам часу. «Паперова» законотворчість створює видимість активної діяльності у сфері нормативного регулювання, не вирішуючи актуальних проблем сьогодення по суті. Принциповою вадою сучасного українського законодавства є його безсистемність. За цих умов годі й говорити про наукові засади законотворення. А якщо до цього додати ще й істотні вади в реалізації законодавства, то стане помітною його невисока ефективність. Проблема полягає в підвищенні наукової обґрунтованості процесу законотворення і практики застосування чинного законодавства.

Попри всі недоліки в запровадженні наукових засад у процес законотворення, не можна не відзначити й певні позитивні моменти. Сьогодні науковців частіше залучають до підготовки проектів законів та інших нормативних актів, ніж це було до проголошення незалежності України.

У Верховній Раді України авторами проектів, як правило, проголошуються не фактичні розробники проектів законів, а суб’єкти законодавчої ініціативи (народні депутати, Кабмін тощо), які внесли той чи інший законопроект. Про вчених та інших фахівців, які працювали над законопроектами навіть не згадують. На мій погляд, система взаємодії законодавця і вчених – це дорога з двостороннім рухом. Кожна зі сторін тут має виступати як рівноправний партнер з усіма відповідними наслідками. В даному питанні не можна обмежуватися лише окремими законопроектами, оскільки системний підхід до розвитку законодавства передбачає глибоку теоретичну розробку проблем законотворення.

Підвищений попит на юристів не є випадковим. Він зумовлений відповідними соціальними проблемами і переходом країни до ринкової економіки. Саме тому кількість державних і недержавних юридичних вузів у нашій країні зросла за останні роки майже в 25 разів. На жаль, наша юридична освіта розвивається хаотично. Держава чітко не визначила свого ставлення до цього процесу. Кількість осіб, які отримують диплом юриста, рік від року зростає, але якість їхньої підготовки у багатьох випадках часто є незадовільною.

Однак найближчим часом надвиробництво саме висококваліфікованих юристів у порівнянні з країнами Заходу Україні не загрожує. Для того, щоб підвищити ефективність процесу адаптації українського законодавства до європейського, по-перше, потрібні відповідні фахівці. Наші юридичні вузи відстають від потреб практики, не вистачає кваліфікованих викладачів, необхідних підручників тощо. По-друге, слід розширити теоретичні дослідження європейського права й самого процесу адаптації до нього права національного. По-третє, важливо виробити саму концепцію адаптації, яка має стати орієнтиром. На особливу увагу заслуговує проблема юридичної термінології. Її слід привести до європейських стандартів. Без цього неможливо розраховувати на успіх адаптації нашого законодавства до європейського. Критерієм для реформування будь-якої галузі права є зміни в об’єкті правового регулювання.

Отож, будемо очікувати на те, що кримінальне законодавство України врешті буде відповідати загальному стану нашого суспільства, рівню розвитку вітчизняної кримінально-правової теорії та потребам правозастосовної практики.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали