Дипломна робота «Управління портфелем цінних паперів на підприємстві», 2007 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 15.10.2007 08:35 · від Svarga · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. Інвестиційна діяльність на ринку цінних паперів 9 1.1. Інвестиції в ринкові цінні папери 9 1.2. Загальна характеристика інвестиційного портфеля та типи портфелів 20 Розділ 2. Формування портфелю цінних паперів 31 2.1. Порядок формування портфелю цінних паперів 31 2.2. Аналіз портфелю цінних паперів. 41 2.3. Типи аналізу 57 Розділ 3. Методи управління портфелем цінних паперів 63 3.1. Вибір стратегії інвестиційної діяльності на підприємстві 63 3.2. Оцінка ефективності портфеля цінних паперів. 73 3.3. Практичні приклади управління портфелем цінних паперів 79 Висновки 84 Список використаної літератури 89 Додатки 93

Висновок

У роботі були розглянуті основні принципи формування портфеля цінних паперів і показані найбільш ефективні, на наш погляд, методи технічного аналізу при управлінні портфелем цінних паперів.

Під управлінням портфелем цінних паперів розуміється застосування сукупності різних методів і технологічних можливостей, які дозволяють:

1) зберегти первинні інвестовані засоби;

2) досягти максимального рівня доходу;

3) забезпечити інвестиційну спрямованість портфеля.

Необхідно відзначити, що розглянуті методи технічного аналізу не є вичерпними.

Для ефективного управління портфелем цінних паперів необхідною умовою є формування портфеля з ліквідних цінних паперів, що дозволяє без істотних втрат перевести їх в грошові кошти.

Розглянутий в даній роботі технічний аналіз  це дослідження динаміки ринку з метою прогнозування майбутнього напряму руху цін. Термін “динаміка ринку” включає три основні джерела інформації: ціна, об'єм і відкритий інтерес (об'єм відкритих позицій у разі аналізу ринку термінових контрактів).

Технічний аналіз стоїть на трьох постулатах:

1. Ринок враховує все. Все те, що яким-небудь чином впливає на ринкову ціну, неодмінно на цій самій ціні відіб'ється.

2. Рух цін підпорядкований тенденціям. Поняття тенденції або тренда (trend) - одне з основоположних в технічному аналізі.

З даного положення виникають два слідства.

Слідство перше: тенденція, що діє, ймовірно, розвиватиметься далі, а не звертатися у власну протилежність.

Слідство друге: тенденція, що діє, розвиватиметься до тих пір, поки не почнеться рух у зворотному напрямі, тобто почнеться тенденція зворотна існуючій тенденції.

3. Історія повторюється. Майбутнє – це всього лише повторення минулого. Або сформулювати іншими словами: ключ до розуміння майбутнього криється у вивченні минулого.

Достоїнства технічного аналізу виражаються в гнучкості і адаптаційних здібностях. Крім того:

1. Технічний аналіз можна використовувати практично для будь-якого засобу торгівлі і в будь-якому тимчасовому інтервалі. Немає такої області в операціях на фондовій і товарній біржі, де б не застосовувалися методи технічного аналізу.

2. Принципи технічного аналізу застосовні і на фондовому і на фінансовому ринках.

3. Технічний аналіз можна застосовувати на будь-якому відрізку часу.

Основні методи технічного аналізу, розглянуті в даній роботі:

1. Japanese Candlesticks Charting (метод японських свічок).

Свічки - найбільш дієвий і простій з графічних методів.

Найчастіше свічки будують на щоденних графіках (мал. 2). Вони дозволяють візуально визначити всі найважливіші показники: мінімальну і максимальну ціну, ціни відкриття і закриття, ціну акції щодо попередньої торгової сесії.

2. Метод “Ковзаючих середніх” (Moving Averege).

Є одним з найбільш універсальних і широко використовуваних технічних індикаторів.

Найпростіший спосіб технічно проаналізувати будь-який ціновий графік – це накласти на графік цін ковзаюче середнє значення, а краще два ковзаючі середні значення різних періодів.

Середнє ковзаюче значення відноситься до категорії аналітичних інструментів, які слідують за тенденцією. Його мета полягає в тому, щоб визначити час початку нової тенденції, а також попередити про її завершення або поворот.

Аналізуючи практичне застосування даного методу можна зробити наступні виводи: чим що “коротше” середнє ковзає, тим ближче воно слідує за ціновою тенденцією. “Довге” те, що середнє ковзає добре працює на тривалому тимчасовому відрізку часу.

Крім того, даний метод не вимагає крупних статистичних масивів, що у відсутності історії акцій є, безумовно, позитивним моментом [8, с. 43].

3. Осцилятори.

Ефективні у відсутності явних тенденцій, коли динаміка ринку зводиться до флуктуацій в межах порівняльного вузького горизонтального коридору цін, інакше званого “ринковим коридором”.

Осцилятори здатні передбачати короткочасні критичні періоди в динаміці ринкової активності - так званий стан перекупленого (overbought) і перепродаючого (oversold) ринку. Крім того, осцилятори дозволяють заздалегідь побачити ослаблення ринкової тенденції - до того, як це явно відіб'ється на динаміці цін. Наприклад, розбіжність (divergence) між напрямом руху кривої осцилятора і динамікою цін показує, що проходження ринку певній тенденції добігає кінця.

Найбільш універсальний і поширений осцилятор - індекс відносної сили (Relative Strength Index).

Індекс відносної сили відкладають на шкалі від 0 до 100. Краще всього він працює, досягаючи області екстремумів. Критерієм оцінки служать дві лінії, проведені на рівні 30 і 70. Вище 70 знаходиться зона перекупленості, а нижче 30 – перепроданості. Тому, коли значення індексу відносної сили досягає і піднімається вище 70, виникає загроза спаду цін; рух нижче 30 сприймається як попередження про близький підйом. Деякі аналітики радять приймати як межі рівні 30 і 70 тільки при бічних трендах, а 20 і 80 - при яскраво виражених бичачому і ведмежому (мал. 12).

Для ефективного управління портфелем цінних паперів необхідно постійно аналізувати ринок. Часто вирішальну роль в ухваленні остаточного рішення грає якась другорядна, незначна ознака, не відмічена іншими учасниками ринку. Слід завжди пам'ятати про одне: чим більше чинників розглядається при ухваленні рішення, тим більше шансів, що вдасться ухвалити правильне рішення.

При ухваленні рішення про покупку-продажі цінних паперів, на наш погляд, необхідно враховувати наступні показники:

• Яку картину показують тижневі і місячні графіки довгострокового розвитку.

• Яке напрям основної, проміжної і малої тенденцій: висхідне, низхідне, горизонтальне.

• На якому рівні знаходяться основні області підтримки і опору.

• Де проходять найважливіші лінії тренда і цінові канали.

• Чи підтверджується рух цін показниками об'єму і відкритого інтересу.

• Чи видно на графіках основні моделі перелому тенденції.

• Чи видні на графіках моделі продовження тенденції.

• У якому напрямі рухаються ті, що середні ковзають.

• Чи знаходяться осцилятори в області перекупленості або перепроданості.

Виходячи з вищевикладеного необхідно відзначити, що для ефективного управління портфелем цінних паперів методом технічного аналізу необхідно мати можливість отримання якнайповнішої інформації про результати торгових сесій, отримання статистичних даних по кожному цінному паперу, без яких неможлива побудова графіків і, відповідно, ухвалення правильного рішення.

Технічний аналіз ринку завжди є комбінацією багатьох різних підходів. Необхідно відзначити, що технічні методи мають сторічну історію в США і трьохсотрічну в Японії. В даний час, з появою і розвитком комп'ютерної техніки, технічний аналіз популярний як ніколи.

На закінчення необхідного відзначити найбільш важливі правила при управлінні портфелем цінних паперів:

1. Укладати угоду у напрямі проміжної тенденції.

2. Диверсифікувати портфель, але не забувати про “золоту середину”.

3. Аналізуючи ситуацію йти від довгострокового графіка до короткострокового.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення