Курсова робота ««Маркетингові дослідження» на тему «Оцінювання сезонності ринку»»

З предмету Маркетинг · додано 11.04.2019 13:50 · від Андрей панькивський · Додати в закладки
70 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Особливості організації та проведення маркетингових досліджень на торговельному підприємстві.5 Розділ 2. Дослідження сезонності ринку та її вплив на діяльність підприємства торгівлі.12 Розділ 3. Вплив сезонних коливань ринку на маркетингову діяльність магазину «N.O.N.I» (ФОП Тимош І. О.).20 Розділ 4. Удосконалення маркетингових досліджень та використання їх результатів у діяльності підприємства.29 Висновки.35 Список використаних джерел.38

Висновок

Маркетингові дослідження є невід'ємною складову успішного та довгострокового функціонування підприємства. Роль маркетингових досліджень полягає в оцінці маркетингових ситуацій, забезпеченні інформацією, яка уможливлює створення ефективної маркетингової програми підприємства. Мета - ідентифікація як проблем, так і можливостей підприємства посісти конкурентну позицію на конкретному ринку, знизити міру ризику і невизначеності, збільшити ймовірність успіху маркетингової діяльності.
В цій роботі було проведено аналіз підприємства «N.O.N.I» (ФОП Тимош І. О.). Підприємство стабільно функціонує має непогані фінансові показники але залежить від сезонності.
В першому розділі розглянуто сутність маркетингових досліджень їх значення у функціонуванні підприємств. Організаційні форми та особливості їх проведення. У результаті досліджень розробляються заходи для того, щоб діяльність підприємства була повністю адаптована до факторів зовнішнього середовища, які динамічно розвиваються, визначаються, які підприємство має слабкі сторони і які заходи слід вжити для того, щоб їх посилити.
Другий розділ розкриває поняття сезонності ринку як одного з напрямів маркетингових досліджень. Визначено теоретичні аспекти факторів сезонності, їх вплив на систему збуту товарів на підприємстві. Сезонні коливання товарообігу, негативно впливають на такі показники діяльності торгових підприємств, як продуктивність праці, ефективність використання матеріально-технічної бази, якість обслуговування покупців, витрати на зберігання сезонних товарів, природні втрати. Для послаблення цих негативних впливів торгові підприємства повинні більш широко застосовувати маркетингові дослідження.
Характеристика магазину сувенірів та аксесуарів «N.O.N.I» (ФОП Тимош І. О.) була проведена в третьому розділі. Також було оцінено як сезонні коливання впливають його діяльність. Проведено дослідження щодо впливу пір року на продаж товарів та які товари найбільш ходові перед святами. Визначено, що контингентом покупців є люди різного віку, з різним доходом. Але основну частину відвідувачів та покупців магазину складають жінки, чоловіки ж заходять перед святами, для купівлі подарунків. В мережі магазинів «N.O.N.I.» зібраний максимальний асортимент всіх груп товарів, від сувенірів до побутової хімії та одягу, так керівництво намагається згладити сезонність попиту.
Також було проведено опитування працівників магазину і складено таблицю в якій показаний перелік недоліків та результатів неправильного керування в діяльності магазину «N.O.N.I.».
В четвертому розділі зроблено певні рекомендації щодо шляхів удосконалення маркетингових досліджень. Адже в ході роботи було виявлено, що підприємство зовсім не проводить дослідження, а все робить навпомацки. Також було запропоновано шляхи згладжування сезонності та збільшення основних фінансових показників. Основними шляхами покращення становища є:
1. Грамотно та індивідуально працювати з кожним зі своїх клієнтів.
2. Проводити акції та дарувати знижки
3. Правильно проводити диверсифікацію бізнесу.
4. Виводити у продаж новинки.
5. Використати «стратегію сарани».
Систематичні дослідження і ретельний аналіз сезонних коливань попиту населення покликані значно поліпшити практику орієнтації щодо необхідної кількості й потрібного асортименту продукції в окремі періоди року. Питання сезонності товарів особливо актуальне для підприємств сувенірної та подрункової орієнтаціїї попит на більшість товарів має яскраво виражений сезонний характер.
З метою найкращого використання умов, що сприяють обігу та споживання товарів магазину, необхідно всебічне і глибоке вивчення в лавах внутрішньорічної динаміки даних, що відображають сезонні підйоми попиту за допомогою проведення маркетингових досліджень. Адже тільки дослідження можуть допомогти оцінити обсяг та потреби ринку в ту чи іншу пору року і на цій основі сформулювати завдання щодо розширення підприємства, визначити потенційних споживачів і сформувати плани виробництва та збуту. Дослідження також потрібні для того щоб показати, чому підприємство не має прибутку в періоди сезонних застоїв, чому воно втрачає ринок і що можна зробити, щоб виправити становище та згладити сезонні коливання ринку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 70 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?