Дипломна робота «Шляхи підвищення ефективності реклами видовищних мистецтв», 2017 рік

З предмету Реклама · додано 14.03.2019 13:06 · від Lub · Додати в закладки
150 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Теоретичні аспекти реклами видовищних Мистецтв.5 1.1. Поняття реклами та особливості послуг у сфері видовищного мистецтва.5 1.2. Види та основні способи просування реклами видовищних мистецтв.10 1.3. Історичні фактори розвитку реклами видовищних мистецтв.16 Розділ 2. Аналіз сучасного стану реклами видовищних мистецтв в україні та харкові.23 2.1. Аналіз стану реклами видовищних мистецтв в Україні.23 2.2. Аналіз стану реклами видовищних мистецтв у Харкові.29 2.3. Особливості фінансування закладів видовищних мистецтв.34 Розділ 3. Напрями удосконалення реклами видовищних мистецтв на прикладі проекту школи театрального мистецтва.42 3.1. Перспективи та напрями підвищення ефективності реклами видовищних мистецтв. 42 3.2. Реалізація шляхів підвищення ефективності реклами видовищних мистецтв на прикладі школи театрального мистецтва.47 3.2.1. Розробка аналітико-дослідницької частини проекту.47 3.2.2. Розробка планової частини проекту.51 3.2.3. Розробка комунікаційної частини проекту.53 3.2.4. Розробка економічної частини проекту.54 Висновки.59 Список використаних джерел.64 Додатки.68

Висновок

В дипломній роботі було запропоновано шляхи підвищення ефективності реклами видовищних мистецтв в Україні та Харкові на основі розробки оптимальних шляхів рекламної комунікації. Для визначення шляхів підвищення ефективності реклами видовищних мистецтв були вирішені такі задачі:
1) Було досліджено теоретичні аспекти реклами видовищних мистецтв, в результаті цього, можна сказати, що реклама є неособистими формами комунікації, які здійснюються за допомогою платних засобів поширення інформації з чітко вказаним джерелом фінансування.
Видовищні мистецтва – це види мистецтва, в якому головним є вистава, видовище або концерт. Їх ще називають змішаними або синтетичними видами мистецтв, тому що зазвичай в них задіяний не один вид мистецтва. Вони являють собою органічне злиття або відносно вільну комбінацію різних видів мистецтв, що утворюють якісно нове і єдине естетичне ціле.
Перед рекламою видовищних мистецтв можуть ставитися цілі трьох типів: інформувати, переконувати, нагадувати.
Інформаційна реклама спрямована на те, щоб познайомити аудиторію з репертуаром організації, розповісти про нову постановку, пропонувати нові приводи для відвідування концерту або спектаклю, повідомляти ринку про цінові зміни, пояснювати, як працює та чи інша пропозиція, розповсюджувати позитивні відгуки та рецензії, виправляти негативні враження, розсіювати побоювання споживачів, формувати імідж організації.
Переконуюча реклама спрямована на те, щоб вселити аудиторії певні переваги культурного продукту і стимулювати його покупку, що був запро-понований організацією видовищного мистецтва.
Нагадувальна реклама спонукає споживача замислитися про організацію та її пропозиції. Подібна реклама спрямована на те, щоб переконати споживача в тому, що він зробив правильний вибір. В такій рекламі зазвичай використовуються позитивні відгуки та рекламуються ті спектаклі, які йдуть з аншлагом.
2) Було визначено види, особливості та основні способи просування реклами видовищних мистецтв. Видами реклами видовищних мистецтв, зазвичай є інструменти ATL-реклами: афіша – це найстаріший і найголовніший засіб реклами видовищних мистецтв. Афіша виконується згідно стилістиці вистави, зазвичай на ній зображують крупним планом головних героїв картини, їх імена, назву постановки, ім'я режисера, назву культурної організації, номінації на премії.
Обов’язковим елементом реклами видовищного мистецтва повинен бути слоган, він має бути присутнім на всіх рекламних та інформаційних матеріалах поряд з назвою вистави. Він являє собою фразу, яка відображатиме філософію постановки.
На ранньому етапі просування культурного продукту зазвичай з'являються тізери. Тізер являє собою рекламне повідомлення, яке побудоване як загадка і носить лише частину інформації, а сам товар не демонструється.
Застосовуються зазвичай трейлери та рекламні відео-ролики. Рекламний відео-ролик – відрізняється від трейлера тим, що основний опір робиться на іменах режисера, акторів, згадується жанр, наводиться анонс, розповідається про всі переваги даної постановки. Трейлер, в свою чергу, демонструє найкращі сцени спектаклю, містить дату прем’єри, жанр, назву.
Реклама вимагає дієвих прийомів залучення уваги і повинна містити "вбудовані" асоціації з факторами або якостями, знайомими цільовій аудиторії; це необхідно для якнайшвидшої переробки отриманої інформації. Сюди можуть відноситися: сюжети з життя, стиль життя, фантазії, рекомендації публіки, передача настрою чи образу, демонстрація нагород та заслуг театру, режисера чи виконавців.
3) Було розглянуто історичні фактори розвитку реклами видовищних мистецтв. Вона почала свій розвиток ще з античних часів, спочатку роль реклами виконували глашатаї, які вигукували оголошення про нові вистави, ярмарки, гладіаторські бої та ін. Потім рекламні оголошення мали вигляд графіті. Передплакатною формою реклами театру була протоафіша, яку малювали на стінах театру, яка зазвичай містила в собі назву, слоган та зображення персонажів з даної вистави. Винахід друкарського верстату Гутенбергом у XV столітті послужило початком друкування афіш, але вони мали тільки текст. Наприкінці XV століття на афішах з’явились ілюстрації, та лише у XIX столітті афіши стали багатокольоровими. У другій половині XIX століття в європейських країнах наростає «плакатний бум». Лідером цього руху закономірно стала французька школа графіків і живописців. Відеореклама з’явилась у 1939 році та реклама видовищних мистецтв в інтернеті з’явилася лише на початку XXI століття.
4) Було проаналізовано сучасний стан реклами видовищних мистецтв в Україні та Харкові. Реклама видовищних мистецтв України дуже слабка, в основному проявляється у афішах. У результаті аналізу, було виявлено, що відвідуваність театрів та концертних організацій спадає, тому реклама видовищних мистецтв потребує пошуку нових шляхів, які повинні підвищити ефективність впливу реклами на споживача культурного продукту. Українські театри майже не мають власного фірмового стилю, друкована рекламна продукція дуже схожа одна на одну. Майже відсутня активність у соціальних мережах. Також українські театри майже не використовують у своїх рекламних комунікаціях відгуки та рецензії на свої вистави. Проаналізувавши відгуки до найвідоміших українських театрів можна сказати, що негативних рецензій зовсім мало, взагалі переважають позитивні відгуки.
Більшість харків’ян проявляють інтерес до видовищних мистецтв та більшість із них відвідують в основному саме концертні організації та театри. Одним із недоліків реклами театрів Харкова є відсутність спеціалізованих заходів театру. До таких спеціальних подій можна віднести: дні відкритих дверей, святкування ювілеїв, показів дебютних вистав, благодійні виступи. Хоча фестивалі, прем'єрні покази, гастролі по країні є буденною і добре відпрацьованої практикою просування театрального продукту.
5) Було проаналізовано особливості фінансування закладів видовищних мистецтв. Фінансування закладів видовищного мистецтва в Україні відбувається на мінімальному рівні. Основу багатоканальної системи фінансування державних установ культури становить державне фінансування, що здійснюється за рахунок бюджетів різних рівнів, яке здійснюється в прямій і непрямій формах. Інші складові елементи багатоканальної системи фінансування – це збори проведення культурно-мистецьких заходів; доходи організацій культури від інших, в тому числі підприємницьких, видів діяльності; громадських пожертв, спонсорської та меценатської допомоги.
Традиційним позабюджетним джерелом фінансування в сфері культури є власна комерційна діяльність установи культури. Важливо підкреслити, що мова йде про чітку орієнтацію на потреби відвідувачів, на ті види діяльності, які користуються підвищеним попитом. Крім традиційних платних культурних послуг, це можуть бути і банківський депозит, і здача приміщень в оренду та ін. До речі, деякі українські театри використовують здачу приміщення в оренду як додатковий дохід, але така діяльність може загрожувати закладам розвитком поганої репутації, за рахунок тих заходів, для яких інші установи орендують їх приміщення.
6) Були розроблені напрями удосконалення реклами видовищних мистецтв та використані на проекті школи театрального мистецтва.
Для підвищення ефективності реклами видовищних мистецтв варто застосовувати: рекламу в інтернеті, особливо приділяючи увагу контекстній рекламі, бо завдяки своїй особливості, контекстна реклама контактує саме з потрібною цільовою аудиторією, вона не є нав’язливою, виглядає природно та не докучає аудиторії. Варто також додати рекламу в блогах та лідерів думок. Причому, реклама, розміщена власником блогу, сприймається вже не як реклама, а, скоріше, як рекомендація. Що, безумовно, підвищує її ефективність. Реклама в соціальних мережах «Twitter», «Instagram», «Facebook» потрібна українським театрам, тому що рекламна продукція в спальних районах міст відсутня, людям треба дізнаватися та згадувати про установи видовищного мистецтва. При правильному ведені сторінок, при правильному розміщенню контенту, цілком можливо, що така реклама збільшить кількість відвідувачів закладу видовищного мистецтва.
Також українські театри повинні мати власний фірмовий стиль, адже їх реклама дуже схожа між собою, губиться посеред іншої реклами театрів. Треба виробляти рекламу у власному стилі, щоб вона була помітною та відразу давала зрозуміти, який саме заклад рекламує нову постановку. Також у державних закладів видовищних мистецтв України відсутні слогани.
Українські установи видовищних мистецтв повинні використовувати більшу кількість носіїв друкованої реклами. Зазвичай, плакати розташовані у білетних касах та інформаційний дошках в центрі міста, але реклама театрів є однотипною, тому можна використовувати сітілайти в центрі міста, які мають не значну ціну та допоможуть прорекламувати прем’єру чи інші події на протязі цілого місяця в помітному форматі.
На прикладі проекту школи театрального мистецтва можна подивитися, як саме можна використовувати засоби реклами для просування закладу видовищного мистецтва. В результаті аналізу та приведення прикладу можна сказати, що при виборі правильних носіїв та видів реклами, вона не є значно затратною. Особливо, якщо брати до уваги той факт, що прем’єри у театрах відбуваються лише один або два рази за театральний сезон. В час, коли прем’єри немає, оптимальним варіантом є використання реклами в інтернеті. Це допоможе виконувати нагадувальну функцію театральної реклами.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 150 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?