Курсова робота «Конституційно-правова відповідальність : поняття та особливості», 2017 рік

З предмету Право · додано 02.05.2017 20:30 · від kseniya_www · Додати в закладки
77 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Становлення інституту конституційно-правової відповідальності 6 Розділ 2. Поняття та сутність конституційно-правової відповідальності 10 Розділ 3. Ознаки та особливості конституційно правової відповідальності 13 Розділ 4. Конституційне правопорушення як підстава конституційно-правової відповідальності 17 Розділ 5. Конституційно правові санкції. 23 Висновок 33 Список використаних джерел 35

Висновок

Конституційно-правова відповідальність як окремий вид юридичної відповідальності в багатьох розвинутих демократичних країнах був визнаний на початку 20 століття. Першою країною, яка прописала міри відповідальності уряду стала Англія, яка визначила причини та розробила процедуру здійснення імпічменту. Із становленням конституційного ладу в багатьох країнах почало діяти правило рівної відповідальності населення та влади перед державою. Говорячи про суб'єктів такої відповідальності, то ними стали Президенти, міністри, члени парламенту та парламент в цілому, інші посадові особи, що займаються прийняттям державних рішень. Якщо до часу відокремлення конституційно-правової відповідальності як окремої частини юридичної відповідальності ці посадові особи могли отримати покарання у вигляді припинення повноважень чи усунення від влади, то із застосуванням норм конституційно-правової відповідальності до правопорушників почали застосовуватись всі види покарань, які відповідають роду злочинних дій або бездіяння.
Що стосується вітчизняного становлення конституційно-правової відповідальності, то на сьогодні в Україні немає окремих механізмів, що виділили би дану відповідальність окремо від інших юридичних відповідальностей. Це створює багато плутанини в поняттях, невідповідність в законодавстві та розбіжності, якими чиновники можуть маніпулювати на свою користь.
Так як не існує чіткого визначення сутності конституційно-правової відповідальності, в теорії права така відповідальність може розглядатись як міра державного примусу вирішити результати дій, що привели до негативних наслідків в країні, як примусове застосування санкцій в різних видах, як обов'язок відповідальності державного службовця за свої дії, як правовий зв'язок між сторонами, одна з якої не відповідає очікуваній моделі поведінки, а інша оцінює дану відповідність.
Однак найбільш популярною в сучасних дослідженнях є концепція юридичної відповідальності як правовідношення, що виникає з правопорушення і складається між державою і правопорушником.
На сьогодні конституційно-правова відповідальність органів влади України є частиною юридичної відповідальності політичного характеру. Що стосується всіх видів конституційно-правової відповідальності, то це юридична відповідальність політичного змісту, яка діє у сфері конституційних відносин і реалізується у відповідному статусі: позитивному чи негативному. Позитивна відповідальність є важливим регулятором корисної поведінки людини, вона базується на психічному стані відчуття поняття відповідальності перед країною. Ретроспективна юридична відповідальність – це відповідальність, яка визначається нормами права, за здійснення протиправних дій або бездіяння, проти населення та держави.
Підставою до конституційно-правової відповідальності є конституційно-правове порушення або делікт.
Конституційно-правове порушення - це протиправна дія або бездіяльність органів публічної влади чи посадових осіб, які заподіюють зло або створили загрозу заподіяння шкоди суспільним відносинам в сфері здійснення публічної влади, за яке законодавством передбачається конституційно-правова відповідальність.
Конституційно-правова відповідальність має власні, особливі санкції, що застосовуються до правопорушника, ними є :
- визнання роботи державного органу незадовільною;
- достроковий розпуск чи реформування органу влади;
- обмеження та позбавлення спеціального статусу;
- відставка;
- визнання нормативного акту неконституційним.
Таких правових наслідків в інших видаю юридичної відповідальності нема, а це свідчить про те, що даний вид відповідальності потребує відокремлення.

Коментар модератора

Дана робота є авторською — її текст унікальний, містить посилання на використану літературу. Робота є повнотекстовою, відповідає темі та змісту, містить всі перелічені додатки та здана на високу позитивну оцінку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 77 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення