Курсова робота «Аналіз особливостей умов конкуренції на ринку», 2017 рік

З предмету Політична економіка · додано 02.05.2017 20:28 · від kseniya_www · Додати в закладки
77 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи формування конкуренції 5 1.1. Поняття конкуренції, та її функції 5 1.2. Види конкуренції 7 Розділ 2. Особливості умов конкуренції на ринку 16 2.1. Поліполія 16 2.2. Монополістичний та олігополістичний ринок 17 Розділ 3. Особливості умов конкуренції в Україні 20 3.1. Загальна оцінка конкурентоспроможності в Україні 20 3.2. Аналіз конкурентоспроможності 23 Висновки 30 Список використаної літератури 31

Висновок

Актуальність дослідження курсової роботи зумовлюється значенням конкуренції в умовах перехідної економіки України та її входу на новий європейський рівень. Вивчення теоретичних основ конкуренції дає можливість зробити висновок, що конкуренція - це взаємні відносини між гравцями ринку, що стосуються якості, цін та асортименту продукції.
Взагалі, слово конкуренція перекладається як змагання. В даному випадку виробники та продавці товарів і послуг змагаються за клієнта. Конкуренція виконує ряд функцій на ринку, серед яких слід виділити функцію регулювання, мотивації, розподілу та контролю. Конкуренція буває різних видів і ці види застосовуються відповідно до умов, в яких підприємства працюють. Основний поділ на види здійснюється відповідно до використання цінових чи нецінових методів гри. Цінові методи побудовані на основі оптимального співвідношення ціни та якості - в якого продавця вони найкращі, той і отримає більше клієнтів. До нецінових відноситься якість, асортимент, корисність продукції, реклама та інші.
Конкуренція утворюється по-різному у відповідності до умов ринку. На сьогодні є ринок досконалої конкуренції, коли на ньому є місце для кожного бажаючого без факторів стримування виходу на ринок. На такому ринку конкуренція в основному використовує цінові методи регулювання кількості споживачів продукції. Існує і ринок недосконалої конкуренції: це ринки монополістів та олігополістів. На такі ринки складно вийти новим гравцям, або взагалі неможливо, саме тому в умовах відсутності конкуренції правила гри, цінової політики, асортименту, умов продажу впроваджуються без врахування інтересів споживачів.
Аналіз конкурентоспроможності підприємств України показав, що сьогодні, незважаючи на пожвавлення економічного сектору, існує чимало проблем, що стримують розвиток здорової конкуренції. До таких факторів відноситься корупція, інфляція та нестабільна політична ситуація. В Україні багато підприємств не мають конкуренції, до підприємств такої галузі відносяться підприємства паливно-енергетичного комплексу, телекомунікацій, гірничо-металургійного комплексу та ін. В даній курсовій роботі аналіз конкуренції проводиться на базі діяльності малого підприємства, що займається збутом побутової техніки в м. Дніпро. Здавалось, що на ринку побутової техніки стільки гравців, що конкуренція мала би бути досконалою, однак практика показує, що більшість основних гравців є у власності декількох власників, тому фактично ринок конкуренції не є досконалим. Найбільшим гравцем на ринку реалізації побутової техніки є магазин Розетка, що здійснює продаж товарів не на стаціонарному місці, а через інтернет. Відсутність стаціонарного магазину дозволяє компанії знизити витрати і ціни відповідно, що дозволило основному гравцеві отримати більшу частину ринку. Що стосується діяльності об'єкта дослідження, ТОВ "Встрой", то підприємство не має великих об'ємів збуту, воно продає техніку як через стаціонарний магазин, так і через інтернет. Для того, щоб підприємство могло в подальшому збільшувати обсяги реалізації, необхідно шукати методи здешевлення продукції до рівня конкурентів.

Коментар модератора

Дана робота є авторською — її текст унікальний, містить посилання на використану літературу. Робота є повнотекстовою, відповідає темі та змісту, містить всі перелічені додатки та здана на високу позитивну оцінку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 77 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
  • Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
  • Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
  • Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
  • Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.