Курсова робота «Неологізми української мови в сучасних засобах масової інформації», 2015 рік
З предмету Філологія · додано 07.12.2016 15:11 · від Anastasia
Зміст
Висновок
Незважаючи на те, що неологізми знаходяться під пильною увагою мовознавців, деякі питання сучасної неології залишаються дискусійними до сьогодні. Це пояснюється насамперед тим, що теорія неології досі не має чітких визначень.
Засоби масової інформації якнайкраще віддзеркалюють ці процеси, використовуючи нову лексику чи не найпершими.
На основі проаналізованого матеріалу сучасної всеукраїнської газети
«Українська молодь» можна зробити висновки. Публіцистика в нашій країні стрімко розвивається завдяки активним політичним, економічним та соціальним процесами. Автори публікацій використовують новотвори, абревіатури та запозичення для відображення сьогоднішніх тенденцій до демократизації та глобалізації українського суспільства в усіх його аспектах, оказіоналізми – для надання тексту новизни та відчуття читачем власне авторського «я».
Загалом інтернет-версія всеукраїнської газети «Українська молодь» відображає позитивну картину в українському медійному просторі. Сфера сучасних українських засобів масової інформації засвідчує: мова живе, еволюціонує, і завдання небайдужих до її долі журналістів – вони ж бо належать до основних творців найрізноманітніших текстів – дбати, щоб мова за цих складних обставин залишалася собою, зберігала свої генетико-типологічні риси. Тому журналіст мусить мати тонке мовне чуття, знати, що треба, а чого не варто пускати в обіг.