Курсова робота «Бізнес-план в системі фінансового планування підприємства», 2016 рік

З предмету Фінанси підприємства · додано 20.11.2016 18:34 · від kseniya_www · Додати в закладки
77 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Бізнес-план: особливості та сутність 1.1. Значення та поняття бізнес-плану 1.2. Особливості складання бізнес-плану Висновки до розділу 1 Розділ 2. Практична частина 2.1. Генерації бізнес-ідеї 2.2. Калькуляція затрат на придбання капіталу 2.3. Калькуляція постійних витрат діяльності 2.4. Формування джерел фінансування 2.5. Виробнича програма та плановий рівень продаж 2.6. Ефективність реалізації бізнес-плану Висновки до розділу 2 Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Основна мета любого бізнес-плану – планування господарської діяльності підприємства не тільки на найближчі але й на майбутні періоди за умов, що всі необхідні ресурси будуть постачатись безперебійно. Саме наявність найбільш детального бізнес-плану сприяє ефективному залученню капіталу, передбачення ризиків та різноманітних труднощів, які можуть виникнути під час роботи підприємства. Впровадження бізнес-плану дозволяє значно підвищити ефективність підприємства, конкурентоспроможність, а також скорочення витрат. Відштовхуючись від європейського досвіду можна сказати, що для підприємства розробка бізнес-плану є життєво необхідною.
Поняття бізнес-плану дуже добре досліджено в зарубіжній економічній літературі, оскільки в розвинених країнах жоден бізнес не починається без складеного бізнес-плану. Вивчаючи сутність бізнес-планування, необхідно позначити, що поняття "бізнес-план" використовується в широкому і більш точному значенні. Якщо говорити про широке використання поняття, то бізнес-планування - це планування діяльності організації, яке включає різноманітні завдання, які необхідно виконати не тільки у процесі впровадження інвестицій та нових технологій, але і після проведення інвестиційної програми. Що стосується більш точного позначення сутності категорії "бізнес-план", але це документ, який має стандартну структуру, що показує короткі основні показники по реалізації проекту. Даний документ є комерційною таємницею, він не оголошується.
Бізнес-плани складають під різні потреби організації, це і формує основну класифікацію. Так, бізнес-план може створюватися для відкриття нового бізнесу, для вдосконалення матеріально-технічної бази існуючого підприємства, для створення нової продукції та інших цілей.
Звіт бізнес-плану, як правило, складається з однакових розділів, в яких вказується суть бізнес-ідеї, проводиться оцінка зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства, показується обсяг необхідних інвестицій і джерела їх фінансування.
Відкриття магазину косметики – досить складний проект, який потребує чималих інвестицій. Займаючись організацією такого бізнесу, слід пам'ятати, що основними покупцями є жінки. Це означає, що магазин повинен бути стильним і красивим. Виходячи з ситуації, яка склалася на сучасному ринку косметики, можна зробити висновок, що важливе значення для більшості покупців має якість продукції. Це необхідно враховувати, формуючи асортимент товару. Ринок парфумерії та косметики ще досить вільний. Це означає, що бізнес з продажу такої продукції є дуже вигідним. Його перевага в тому, що люди завжди мають бажання виглядати краще. Слід зазначити і те, що всесвітньо відомі компанії, що займаються виробництвом косметичних засобів і парфумерії, давно подбали про рекламу своєї продукції, вклавши в неї значні кошти. Про їх товар знають у всіх країнах. Це означає, що частина рекламної кампанії вже виконана.
На ринку косметики одночасно співіснує кілька марок, кожна з яких має свою цільову аудиторію. Сучасний косметичний ринок вимагає якісного товару, красивих упаковок і унікального дизайну – саме цього хочуть покупці. Експерти відзначають, що сьогодні вигідно відкривати торговельні точки у великих містах, але при цьому, необхідно підходити до вибору товарів нестандартно. При організації такого бізнесу слід орієнтуватися на низькі витрати, пропонуючи клієнтам якісну косметику малопредставленних і ще не розкручених брендів.
Для реалізації бізнес-ідеї ПП "Shine" необхідні кошти. Будь-яке підприємство, яке розпочинає свою діяльність на ринку, повинно мати власні кошти, що формують статутний капітал. Для досліджуваного підприємства сума власних коштів становить 200.0 тис. грн.. Даних коштів недостатньо для того, щоб закупити всі необхідні активи для роботи підприємства, тому необхідно взяти кредит. Щоб підрахувати суму, необхідну для кредитування, потрібно порахувати вартість інвестицій. На першому етапі підрахуємо вартість капітальних інвестицій - вкладень в нерухомість, транспорт, обладнання та інші основні засоби. Сума капітальних інвестицій становить 160 тис. грн. Крім них, також потрібні обігові кошти. Їх вартість складає сума запасів на складах та грошові кошти на розрахунковому рахунку. Необхідна сума запасів для початку бізнесу становить 110.0тис. грн. Також потрібні кошти для реєстрації підприємства та інших витрат, пов'язаних із відкриттям фірми. Загальна сума інвестицій становить 546.50тис. грн. Головне завдання, яке повинно виконати підприємство - це перейти поріг беззбитковості. Щоб визначити значення точки беззбитковості потрібно спланувати витрати підприємства. Для організації бізнесу потрібно залучити трудові ресурси. Планова чисельність персоналу становить 3 чол. Якщо запланувати середню місячну заробітну плату на рівні 4.0 тис. грн., то річні видатки на персонал складуть 175.68 тис. грн.
Для виготовлення товарів та послуг необхідні витрати матеріалів. Планова матеріалоємність продукції становить 42.0%, таким чином планові затрати матеріалів в першому році роботи складуть - 273.50 тис. грн. Амортизаційні витрати складають 49.01 тис. грн.
До складу інших витрат можуть бути включені витрати на оренду, рекламу, перевезення товарів, комунальні видатки та податки. Сума інших витрат операційної діяльності в першому році діяльності складає 153 тис. грн. Підрахувавши всі витрати можна спрогнозувати точку беззбитковості, яка складе 698.41 тис. грн. в 2016 році. Попередня оцінка потужності ПП "Shine" дає можливість спрогнозувати, що такий дохід підприємство може отримати за рік, тому є сенс взяти кредит на 36.0 місяців під 22.0% річних. Сума кредиту 577.60 тис. грн. За попередніми підрахунками плановий дохід ПП "Shine" повинен скласти 977.78 тис. грн., це дасть можливість отримати 234.67 тис. грн. чистого прибутку.
Оцінка ефективності інвестиційного проекту показала, що при даних прогнозах грошових потоків період окупності становить 1.90 років, а чистий приведений дохід - 891.67 тис. грн.

Коментар модератора

Дана робота є авторською — її текст унікальний, містить посилання на використану літературу. Робота є повнотекстовою, відповідає темі та змісту, містить всі перелічені додатки та здана на високу позитивну оцінку.

35 сторінок

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 77 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення