Курсова робота «Історичні особливості формування лінгвістичних форм чеської мови», 2014 рік

З предмету Філологія · додано 11.04.2016 22:27 · від катерина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ i. Витоки давньої слов’янської мови 1.1Походження праслов’янської мови 1.2. Походження старослов’янської мови 1.3. Внесок діяльності Кирила та Мефодія у розвиток слов’янської мови Розділ ii. Нарис розвитку чеської мови 2.1. Історія формування чеської мови 2.2. Становлення сучасної чеської мови Висновки Список використаних джерел

Висновок

Отже, ми проаналізували поступовий етап розвитку чеської мови від найдавніших часів до сьогодення, розглянули зазначені періоди, у яких чеська мова еволюціонувала, набувала широкого розвитку, а також простежили розвиток слов’янської мови та її вплив на формування чеської мови. Древні пам’ятки чеської писемності відносяться до кінця XIII ст. У зв’язку з цим деякі вчені вважають XIII ст. початком історичного періоду розвитку чеської мови.
Чеська мова є національною мовою чехів, і поряд зі словацькою, є однією із державних мови Чехословацької Соціалістичної Республіки. Чеська мова разом зі словацьким, польським, кашубським верхньо – і нижньолужицькою мовами входять в західнослов’янську групу мов. Із всіх слов’янських мов чеська мова найближче всього до словацької мови, з якою вони утворюють одну мовну групу – чехословацьку. Початок періоду в розвитку чеської мови датується IX ст. Богемізми в церковнословянских текстах( в Київських і Пражських уривках, в легенді про святого Вацлава), окремі чеські слова в церковнослов’янських і латинських текстах є свідченням існування чеської мови в цей період і першими його давніми пам’ятниками.
Сучасний варіант чеської мови бере свій початок зі слов’янської мови, яка формувалася протягом багатьох століть. Великий вплив на формування та розвиток слов’янської мови здійснили Кирило та Мефодій, які створили перші слов’янські азбуки – кирилицю та глаголицю. Кирилиця та глаголиця лягли в основу інших слов’янських мов. Варто сказати про діяльність «Чеських братів», які боролись за чеську мову, а також про діяльність Й.Добровсього та Юнгмана, які дали поштовх розвиткові слов’янського мовознавства не лише у Чехії, а за її межами. Уже в першій своїй праці «Історія чеської мови та літератури» (1792) вчений викладає не лише проблеми, пов'язані із чеською мовою, а й загальні слов'янські проблеми. Дослідник твердо переконаний, що всі слов'янські мови близько споріднені між собою, але разом із тим і вважає, що розбіжності між окремими слов'янськими мовами існували вже з найдавніших часів.
На сьогоднішній день чеська мова користується великою популярністю, це пов’язано з її особливим писанням та звучанням, що дещо нагадує російську мову, але смисл слів мають дуже різний. З 1911 року регулюванням і вивченням мови займається Інститут чеської мови при Академії наук Чехії. Його завданням є проведення фундаментальних і прикладних досліджень сучасної чеської мови та його історії. Видає рекомендаційні публікації (наприклад, «Правила чеської орфографії», «Словник літературної чеської мови», «Академічний словник іншомовних слів», і консультує громадськість в мовних питаннях. Міністерство освіти, молоді та фізичного виховання схвалює використання зазначених посібників при навчанні чеському, особливо при навчанні чеському в школах.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?