Реферат «Динаміка інвестиційних потоків у країнах-членах НАФТА», 2014 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 20.03.2016 14:18 · від Таміла · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Cутність та роль іноземних інвестицій 5 Інвестиційні потоки між країнами-партнерами 8 Висновки 16 Список використаних джерел 18 Додатки 19

Висновок

Інтернаціональні процеси в рамках НАФТА мали значний вплив на економіку США, Канади та Мексики. На сьогодні, інтеграційне об’єднання НАФТА, є однією з найкрупніших зон вільної торгівлі в світі. Дане об’єднання внесло відчутний вплив на економічне зростання кожної з країн-учасниць, і збільшення рівня життя населення кожної країни, яка входить до Угоди. В ході поглиблення інтеграції, країни зробили загальні підприємства з виробництва товарів і послуг, що дозволило канадським, мексиканським і американським фірмам спростити доступ до технологій, знизити витрати виробництва, а також активізувати співпрацю з метою зміцнення позицій цих країн на міжнародних ринках. Завдяки участі в НАФТА, не просто зростають темпи промислового виробництва, але і збільшується частка в наукомісткій продукції, хоч і з різному степені в країнах-учасницях.
Завдяки благотворному впливу інтеграції НАФТА на економічну діяльність країн-партнерів, все ж таки більший економічний ефект отримує США, дана країна має самий місткий внутрішній ринок в об єднанні. США є економічним та політичним лідером в об’єднанні, і як наслідок найбільш інтенсивні зв’язки (економічні) встановилися між США та Канадою, США та Мексикою, і більш слабкіші відносини між Канадою та Мексикою.
Після вступу в силу НАФТА, значно збільшилися канадські інвестиції в Мексику в такі галузі, як гірничовидобувна промисловість, банківський сектор і телекомунікації. В Мексиці сформувався зріст виробництва в автомобілебудуванні и виробництві комп’ютерів. В Канаді найбільші економічні преференції від участі в НАФТА отримали наступні сфери як: автомобілебудування, хімічна промисловість, гірничовидобувна.
Не дивлячись на переважання переваг від участі в НАФТА, є і витрати для економік країн. Одна з них – іноземна конкуренція – негативно відбилася на рівні зайнятості в США та Канаді, так як більшість американських та канадських ТНК перенесли трудомісткі виробництва в Мексику с розрахунком фактору дешевої робочої сили. Але втрата робочих місць в трудомістких галузях збалансована появою нових робочих місць в сфері послуг, в капіталомістких і техномістких галузях. Також негативним фактором є те, що із-за підвищення залежності від американського ринку зросла вразливість економік Канади та Мексики, що особливо яскраво виявилася в періоди економічних спадів в США.
В цілому, в усіх трьох країнах НАФТА зростають обсяги торгівлі, потоки прямих іноземних інвестицій, рівень зайнятості. В результаті НАФТА є яскравим прикладом успішної економічної інтеграції між країнами з різними рівнями економічного розвитку. 

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення