Курсова робота «Стадії вчинення злочину», 2007 рік

З предмету Право · додано 02.10.2007 16:13 · від Лидия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Поняття стадії здійснення умисного злочину. Закінчений злочин Розділ ІІ. Незакінчений злочин та його види 2.1. Готування до злочину 2.2. Замах на злочин та його види Розділ ІІІ. Добровільна відмова від злочину. Діяльне каяття Висновки Список використаної літератури

Висновок

Отож стадіями вивчення злочинів можна назвати передбачені кримінальними законами етапи підготовки та вчинення умисних злочинів, які між собою відрізняються характером, моментами припинення, обсягом реалізації умислу та суспільною небезпекою.

На наш погляд, саме поняття стадії вчинення злочину стосується тільки умисних злочинів, оскільки розділяє злочин на окремі етапи, за якими реалізується злочинне діяння з прямим умислом. Злочини по необережності, здійснені з застосуванням непрямого умислу та наміри вчинення злочину (окрім таких понять, як погроза, усний чи письмовий заклик до вчинення злочинних дій) не відносять до цього поняття, оскільки стадії вчинення злочину пов’язуються зі ступенем реалізації злочинних намірів.

Об’єктивно оцінюючи написане вище, можна зробити висновок, що стадія вчинення злочину виражає співвідношення фактично вчинених діянь зі специфічною конструкцією складу злочинної дії, яка була на меті у злочинця, з передбаченою кримінальним законодавством.

Курсовою роботою підтверджено, що процес злочинної діяльності для досягнення певних результатів може бути представлений у вигляді окремих етапів, які мають ряд об’єктивних та суб’єктивних ознак та впливають на кримінально-правову оцінку діяльності злочинця, що дає можливість визначення чи є злочин закінченим чи ні.

Статтею 17 визначено дві стадії вчинення злочину: підготовка до вчинення (частина 1) та замах на злочин (частина 2). Особливою частиною кримінального закону передбачається і міра відповідальності за вчинення закінченого злочину. Тому, теорія кримінального права визначає третю стадію – стадію закінченого злочину. Специфіка кожної зі стадій вчинення злочину повинна бути відображеною у формулі кваліфікації: у випадку попередніх злочинних діянь - з посиланням на відповідну частину Статті 17 Кримінального кодексу України, у випадку закінченого злочину – без посилання на дану Статтю.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали